Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-10-18
Rozboje1
Kradzieże45
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2018-10-17
Rozboje2
Kradzieże44
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
2018-10-16
Rozboje4
Kradzieże36
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
2018-10-15
Rozboje4
Kradzieże35
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2018-10-14
Rozboje1
Kradzieże17
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Napadł na kobietę. Czy ktoś rozpoznaje sprawcę?

  Śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy poszukują sprawcy, który 30 września 2018 r. około 4.45 w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej, napadł na 59-letnią kobietę. Sprawcę zarejestrował uliczny monitoring. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach, prosimy o pilny kontakt.

 2. Czy ktoś zna tych oszustów?

  Policjanci z Częstochowy poszukują pary, która 10 sierpnia tego roku w sklepie jubilerskim przy Al. NMP w Częstochowie oszukała sprzedawcę na przeszło 22 tys. zł. Jubiler został wprowadzony w błąd myśląc, że kupił złoto. Po wyjściu klientów i sprawdzeniu okazało się jednak, że towar został podmieniony na bezwartościowy metal. Śledczy dysponują zdjęciem kobiety i mężczyzny, podejrzewanych o udział w tym przestępstwie. Publikujemy też nagranie z monitoringu.

 3. Zero tolerancji dla agresywnych zachowań w Policji

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu ze służby funkcjonariusza, który usłyszał wczoraj prokuratorskie zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Już w sobotę szef katowickich policjantów, po otrzymaniu informacji o interwencji, do której doszło sobotniej nocy w centrum miasta, zawiesił go w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Wczoraj do dyspozycji prokuratora zostało zatrzymanych kolejnych 2 funkcjonariuszy, którzy byli obecni podczas interwencji. Sprawą zajmuje się prokuratura oraz BSW.

 4. Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą złodziei samochodów

  Policjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej przy współpracy z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód w Katowicach, doprowadzili do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie województwa śląskiego. Jej członkowie zajmowali się m.in. kradzieżami samochodów,paserstwem, włamaniami do obiektów handlowych. Jak ustalili śledczy, zatrzymani dopuścili się w sumie ponad 150 przestępstw. Wśród 10 podejrzanych osób został również zatrzymany główny organizator przestępczego procederu. W sprawie policjanci odzyskali 16 samochodów o łącznej wartości ponad 1 mln 200 tys. złotych.

 5. Policjantka dawcą komórek macierzystych

  Katarzyna Kępka, jaworznicka policjantka, zarejestrowała się w bazie potencjalnych dawców szpiku i odnalazła swojego genetycznego bliźniaka! 10 października br. w klinice w Krakowie została dawcą komórek macierzystych na rzecz walczącego o życie obywatela Włoch, cierpiącego na ciężką chorobę krwi. Oddając szpik kostny policjantka, będzie mogła mu podarować szansę na nowe życie.

 6. Reprezentacja szkoły policji w Katowicach zwycięzcą Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej

  Na hali sportowej "MICHAŁ" w Siemianowicach Śląskich rozegrano turniej, który wyłonił najlepsze drużyny Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej. Spośród 32 drużyn najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach i to ona zdobyła tytuł mistrza. Na podium stanęły również drużyny z Wodzisławia i Częstochowy. Patronat nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach i Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. Organizatorem był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

 7. Zatrzymani za atak na ratowników medycznych

  Do 3 lat więzienia grozi zatrzymanym przez dąbrowskich policjantów mężczyznom, którzy naruszyli nietykalność cielesną ratowników medycznych, kiedy ci przyjechali im na ratunek. Jeden z mężczyzn, leżąc na chodniku, zadał cios ratownikowi, kiedy ten pochylił się nad nim, chcąc udzielić mu pomocy medycznej. Obaj też groźbami chcieli wywrzeć wpływ na działania ratowników.

 8. Poszukiwany 16-latek w policyjnych rękach

  Bytomscy policjanci zatrzymali wczoraj wieczorem 16-latka. Jest to jeden z dwójki bytomian, którzy byli poszukiwani przez piekarskich stróżów prawa. Młodzieniec trafił do policyjnej izby dziecka. Teraz sąd dla nieletnich zdecyduje o jego dalszym losie.

 9. Policjanci zabezpieczali mecze Ligi Narodów na Stadionie Śląskim

  Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników sportowego święta na Śląsku, w związku z odbywającymi się meczami polskiej reprezentacji w rozgrywkach Ligi Narodów. Sportowe wydarzenia odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalem biało-czerwonych były reprezentacje Portugalii i Włoch. Na trybunach zasiadło w sumie ponad 90 tys. kibiców. Oba spotkania przebiegły w sportowej atmosferze. Nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zakłóceń porządku.

 10. Zatrzymany za atak na kontrolerów

  W ręce katowickich policjantów trafił mężczyzna, który na przystanku autobusowym zaatakował kontrolerów gazem i nożem. Został ujęty przez pokrzywdzonych i przekazany policjantom. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało był on poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Pokrzywdzeni zostali oddani pod opiekę lekarzy. Czynności trwają.