Policja Śląska

COP24

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-12-12
Rozboje1
Kradzieże41
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
2018-12-11
Rozboje2
Kradzieże27
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący6
2018-12-10
Rozboje3
Kradzieże41
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2018-12-09
Rozboje0
Kradzieże16
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
2018-12-08
Rozboje0
Kradzieże29
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Równowaga płci. Kobiety w mundurze podczas COP24

  Szczyt Klimatyczny COP24 to jedno z największych wydarzeń w historii polskiej Policji. Zabezpieczają je stróże prawa z różnych jednostek w kraju. Wśród nich są zarówno policjantki, jak i policjanci, mundurowi z ogromnym doświadczeniem w służbie, ale i tacy, którzy dopiero zdobywają pierwsze szlify policyjnego rzemiosła. Na 9 tys. policjantów zabezpieczających wydarzenie, ponad 300 to kobiety.

 2. Policjanci zapewniają bezpieczeństwo na lotnisku Katowice-Pyrzowice podczas COP24

  Międzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach-Pyrzowicach jest regionalnym portem lotniczym dla całego województwa śląskiego. To właśnie tu przylatuje większość zaproszonych na COP 24 polityków i reprezentantów organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu. W tak ważnym miejscu codziennie policjanci dbają o bezpieczeństwo podróżnych.

 3. Odpowiedź na nieprawdziwe informacje pojawiające się na temat wczorajszego marszu

  W odpowiedzi na nieprawdziwe doniesienia medialne informujemy, że wczorajszy marsz klimatyczny nie został przerwany przez mundurowych. To organizatorzy wydarzenia zdecydowali o jego zakończeniu. W chwili gdy uczestnicy manifestacji przerwali marsz, policjanci z Zespołu Antykonfliktowego Policji poprzez dialog wielokrotnie przekonywali uczestników do kontynuowania go. Policjanci w żadnym stopniu nie wpływali na decyzję o jego zakończeniu.

 4. Samochód „widmo” zaparkował na przejściu dla pieszych

  Do niecodziennego zdarzenia doszło na parkingu w Jasienicy przy ul. Zdrowotnej. Kierująca zaparkowała fiata na wydzielonym miejscu parkingowym, a kiedy wróciła zauważyła, że jej samochód stoi kilka miejsc dalej, na przejściu dla pieszych. Zaskoczona, zdecydowała się zawiadomić dyżurnego o tym, że ktoś najprawdopodobniej usiłował skraść jej pojazd. Dopiero po przejrzeniu zapisów monitoringu okazało się, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej...

 5. Interweniowali w związku z wyświetleniem napisu na elewacji Spodka

  Każdego dnia kilka tysięcy policjantów ze Śląska i spoza województwa dba o zapewnienie porządku i bezpieczeństwa publicznego podczas szczytu klimatycznego. Dzisiaj interweniowali w związku z nietypowym zdarzeniem. Późnym popołudniem na elewacji katowickiego Spodka nieznane osoby wyświetliły napis. Policjanci ustalili, że napis emitowany jest z okna mieszkania bloku w sąsiedztwie. Stróże prawa skontrolowali lokal mieszkalny i wylegitymowali osoby uczestniczące w zdarzeniu. Mundurowi ustalili, że nie doszło do naruszenia prawa i nie wystąpiło żadne zagrożenie. Sam napis nie zawierał treści naruszających prawo.

 6. Zabezpieczenie COP 24 "od kuchni"

  Dziennie kilka tysięcy policjantów ze Śląska i spoza województwa dba o bezpieczeństwo podczas Szczytu Klimatycznego. Bardzo ważnym było zapewnienie odpowiednich warunków bytowych dla mundurowych. Policjanci na co dzień pełniący służbę poza woj. śląskim, a skierowani do zabezpieczenia, zostali zakwaterowani w hotelach. Pełniący służbę w terenie otrzymują również ciepłe posiłki.

 7. Przez Katowice przejdzie „Marsz dla Klimatu”

  Podczas trwającego w Katowicach Szczytu Klimatycznego ONZ odbywa się szereg wydarzeń towarzyszących, a także tych, które są organizowane przez inne podmioty. Jednym z takich wydarzeń jest organizowany przez Fundację Strefa Zieleni w sobotę 8 grudnia „Marsz dla Klimatu".

 8. Sutenerski rodzinny biznes przerwany przez gliwickich kryminalnych

  Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KMP w Gliwicach zatrzymali grupę czerpiącą nielegalnie korzyści z pracy prostytutek. Podejrzanymi w tej sprawie okazała się trzyosobowa rodzina, która czerpała zyski z nierządu udostępniając między innymi lokale mieszkalne. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Zabezpieczenie "Marszu dla klimatu"

  Policjanci zabezpieczali przemarsz około 3 tys. uczestników "Marszu dla Klimatu", który dzisiaj przeszedł ulicami Katowic. Wydarzenie było dużym wyzwaniem dla mundurowych, którzy dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników jak i mieszkańców miasta. Podczas marszu doszło do kilku incydentów, które szybko były rozwiązywane przez policjantów. Trzech agresywnych mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy zabezpieczających przedsięwzięcie.

 10. Z powietrza zabezpieczają COP 24

  Od 1 grudnia w związku z zabezpieczeniem szczytu klimatycznego COP 24 nad aglomeracją śląską obowiązuje całkowity zakaz cywilnych lotów statków powietrznych. Przestrzeń powietrzną patrolują policyjne śmigłowce. Podczas jednego z powietrznych patroli policjantom towarzyszyła ekipa telewizyjna TVN 24 i redakcja Gazety Wyborczej.