Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-10-22
Rozboje1
Kradzieże30
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
2018-10-21
Rozboje3
Kradzieże19
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący34
2018-10-20
Rozboje4
Kradzieże21
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
2018-10-19
Rozboje1
Kradzieże41
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2018-10-18
Rozboje1
Kradzieże45
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Czy ktoś zna tych oszustów?

  Policjanci z Częstochowy poszukują pary, która 10 sierpnia tego roku w sklepie jubilerskim przy Al. NMP w Częstochowie oszukała sprzedawcę na przeszło 22 tys. zł. Jubiler został wprowadzony w błąd myśląc, że kupił złoto. Po wyjściu klientów i sprawdzeniu okazało się jednak, że towar został podmieniony na bezwartościowy metal. Śledczy dysponują zdjęciem kobiety i mężczyzny, podejrzewanych o udział w tym przestępstwie. Publikujemy też nagranie z monitoringu.

 2. Napadł na kobietę. Czy ktoś rozpoznaje sprawcę?

  Śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy poszukują sprawcy, który 30 września 2018 r. około 4.45 w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej, napadł na 59-letnią kobietę. Sprawcę zarejestrował uliczny monitoring. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach, prosimy o pilny kontakt.

 3. Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą złodziei samochodów

  Policjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej przy współpracy z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód w Katowicach, doprowadzili do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie województwa śląskiego. Jej członkowie zajmowali się m.in. kradzieżami samochodów,paserstwem, włamaniami do obiektów handlowych. Jak ustalili śledczy, zatrzymani dopuścili się w sumie ponad 150 przestępstw. Wśród 10 podejrzanych osób został również zatrzymany główny organizator przestępczego procederu. W sprawie policjanci odzyskali 16 samochodów o łącznej wartości ponad 1 mln 200 tys. złotych.

 4. Reprezentacja szkoły policji w Katowicach zwycięzcą Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej

  Na hali sportowej "MICHAŁ" w Siemianowicach Śląskich rozegrano turniej, który wyłonił najlepsze drużyny Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej. Spośród 32 drużyn najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach i to ona zdobyła tytuł mistrza. Na podium stanęły również drużyny z Wodzisławia i Częstochowy. Patronat nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach i Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. Organizatorem był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

 5. Policjantka dawcą komórek macierzystych

  Katarzyna Kępka, jaworznicka policjantka, zarejestrowała się w bazie potencjalnych dawców szpiku i odnalazła swojego genetycznego bliźniaka! 10 października br. w klinice w Krakowie została dawcą komórek macierzystych na rzecz walczącego o życie obywatela Włoch, cierpiącego na ciężką chorobę krwi. Oddając szpik kostny policjantka, będzie mogła mu podarować szansę na nowe życie.

 6. Z notatnika policjanta...

  Związany z codzienną służbą stres z czasem zostaje oswojony przez policjantów, lecz nigdy nie mogą oni zapominać o grożącym im niebezpieczeństwie i popadać w zawodową rutynę. Przekonali się o tym policjanci z pszczyńskiej patrolówki. Mundurowi zmierzyli się z niełatwą sytuacją na interwencji, w której musieli wykazać się czujnością, rozsądkiem i szybkością w podjęciu decyzji, od której zależało życie wielu osób, w tym ich własne...

 7. Zatrzymany za atak na kontrolerów

  W ręce katowickich policjantów trafił mężczyzna, który na przystanku autobusowym zaatakował kontrolerów gazem i nożem. Został ujęty przez pokrzywdzonych i przekazany policjantom. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało był on poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Pokrzywdzeni zostali oddani pod opiekę lekarzy. Czynności trwają.

 8. Poszukiwany 16-latek w policyjnych rękach

  Bytomscy policjanci zatrzymali wczoraj wieczorem 16-latka. Jest to jeden z dwójki bytomian, którzy byli poszukiwani przez piekarskich stróżów prawa. Młodzieniec trafił do policyjnej izby dziecka. Teraz sąd dla nieletnich zdecyduje o jego dalszym losie.

 9. Ćwiczenia pododdziałów zwartych Policji

  Ponad 100 policjantów, wchodzących w skład V Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca, uczestniczyło w ćwiczeniach. Odbyły się one na terenie hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem. Mundurowi, pod czujnym okiem dowódcy kompanii, ćwiczyli taktykę i technikę przeprowadzania interwencji w sytuacji zbiorowego zakłócenia porządku.

 10. Komenda wygrała proces dotyczący naruszenia dóbr osobistych

  Sąd Okręgowy w Gliwicach oddalił powództwo dwóch emerytowanych funkcjonariuszy Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach przeciwko Skarbowi Państwa - Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach. Byli policjanci domagali się zadośćuczynienia za naruszenie ich dóbr osobistych i rozstrój zdrowia. W ocenie sądu ich roszczenia były niezasadne.