Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pielęgniarki

Aktualny numer

  • Sport
    Policyjni narciarze w KGP
    Przez dwa tygodnie lutego polscy policjanci pełnili służbę na stokach włoskich Alp. W połowie marca spotkał się z nimi zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Roman Kuster. W spotkaniu uczestniczyli także funkcjonariusze, którzy w lutym uratowali na stoku życie narciarzowi z Czech.
  • Profilaktyka
    Złote Blachy 2023
    Koalicja Antypiracka już po raz 22. nagrodziła najbardziej zasłużone jednostki Policji w walce ujawniania i zwalczania naruszeń praw własności intelektualnej i przemysłowej. Uroczysta gala odbyła się 13 marca br. w siedzibie Komendy Głównej Policji przy ul. Orkana w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział szef polskiej Policji insp. Marek Boroń oraz gość specjalny Magdalena Schejbal – aktorka teatralna i telewizyjna reprezentująca środowisko artystów polskich.
  • Kraj
    Powołanie komendanta głównego Policji
    Z dniem 21 marca 2024 r. prezes Rady Ministrów Donald Tusk na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego powołał na stanowisko komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia, który pełnił obowiązki szefa polskiej Policji od 22 grudnia 2023 r.
  • Pamięć
    Hołd dla policyjnych komandosów
    W tym roku minęła 21. rocznica tragicznych wydarzeń w Magdalence, w wyniku których poległo dwóch funkcjonariuszy Policji. Pamięć o nich trwa nie tylko w szeregach kontrterrorystów.
  • Historia
    Z pamiętnika zabójcy
    W maju 2015 roku przypadkowi przechodnie znaleźli w Jeziorze Lusowskim pod Poznaniem ciało 60-letniego mężczyzny. Sekcja zwłok nie wykazała żadnych wcześniejszych obrażeń, nie było świadków zdarzenia, ustalono, że mężczyzna chorował na serce. Wszystko wskazywało, że Wojciech L. podczas wędkowania wpadł z mostu do wody i się utopił. Sprawę potraktowano jako nieszczęśliwy wypadek i umorzono. Co zatem spowodowało, że pięć lat później wrócili do niej śledczy z poznańskiego Archiwum X?
  • Profilaktyka
    Walka z hańbą XXI wieku
    Fakt, że do tej pory istnieje na świecie niewolnictwo, marnie świadczy o kondycji współczesnych społeczeństw. Problem nie dotyczy tylko tzw. krajów trzeciego świata i tych rejonów globu, gdzie kobiety nie mają żadnych praw. Niestety rynkiem, który czeka na niewolników XXI wieku, są tzw. kraje rozwinięte.

Archiwum