Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

15.01.2018
Rozboje2
Kradzieże25
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
14.01.2018
Rozboje1
Kradzieże17
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
13.01.2018
Rozboje3
Kradzieże20
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
12.01.2018
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
11.01.2018
Rozboje3
Kradzieże33
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Policja konna - warsztaty ekologiczne
Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Wyjaśniamy incydent na jasnogórskich błoniach. Wstępnie nie stwierdzono uchybień w zabezpieczeniu imprez

  W minioną sobotę na jasnogórskich błoniach doszło do incydentu podczas X pielgrzymki kibiców. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zabezpieczenie tych wydarzeń zostało szczegółowo zaplanowane i przeprowadzone prawidłowo. Przyczyną zakłóceń było celowe dążenie do konfrontacji uczestników jednej ze stron. Osoby, które uczestniczyły w jednym ze zgromadzeń, po jego zakończeniu przemieściły się na jasnogórskie błonia, gdzie weszły w tłum kibiców i rozwinęły transparenty.

 2. Podejrzany o potrącenie policjanta został zatrzymany

  50-letni mężczyzna, który dwa dni temu nie zatrzymał się do kontroli i potrącił jednego z zatrzymujących go umundurowanych policjantów, został dzisiaj zatrzymany przez dzielnicowych. W jego poszukiwania zaangażowani byli rybniccy i wodzisławscy policjanci, a także mundurowi z oddziału prewencji policji w Katowicach i przewodnicy z psami tropiącymi. Mężczyzna trafił już do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 3. Poszukujemy włamywaczy. Poznajesz?

  Policjanci z katowickiej „samochodówki” poszukują sprawców włamania do domu i kradzieży m.in. dwóch samochodów osobowych. Publikujemy portret pamięciowy jednego ze sprawców oraz zapis z monitoringu, na którym został zarejestrowany wizerunek mężczyzny, poruszającego się kradzionym autem. Wszystkie osoby, które posiadają informację mogącą pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt w policjantami z Katowic.

 4. Mamy 217 nowych policjantów

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się dzisiaj ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi policji garnizonu śląskiego zasiliło aż 217 stróżów prawa. Jest to największa w skali kraju grupa przyjętych do służby w tym terminie. Ślubowanie od nich przyjął Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

 5. Bezpieczeństwo w trakcie XXVI Finału WOŚP - porady

  Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach województwa śląskiego pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 6. Policjant z Bielska-Białej z misją pokojową w Afryce

  Policjant z bielskiego garnizonu - sierż. szt. Artur Walczuk - od ponad roku pełni służbę w Liberii w Afryce Zachodniej. Na co dzień pracuje w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Aktualnie jest jedynym polskim policjantem, pełniącym służbę w operacjach pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 7. Ogłaszamy konkurs: „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”

  Wojewoda Śląski wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach, Śląskim Kuratorem Oświaty i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2018” w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

 8. Ustalamy tożsamość mężczyzny

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji IV w Katowicach prowadzą ustalenia dotyczące tożsamości mężczyzny, którego zwłoki znaleziono 22 września 2017 roku przy torze rolkowo-rowerowym w Parku Leśnym Doliny 3 Stawów w Katowicach. Pomimo szeroko zakrojonych działań, nie udało się ustalić jego tożsamości. Mundurowi apelują do osób, które mogą pomóc w ustaleniu jego danych osobowych lub jego rodziny, o kontakt z policją. Publikujemy rysopis zmarłego oraz zdjęcia charakterystycznych elementów ubioru.

 9. Ruszył proces w sprawie pary oskarżonej o atak na policjantów z Częstochowy

  W Sądzie Rejonowym w Częstochowie odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie ataku na policjantów z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy. Nieodpowiedzialni rodzice, którzy przebiegali przez ruchliwą drogę z małymi dziećmi, a następnie zaatakowali policjantów, są oskarżeni o naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych, zmuszanie ich przy pomocy groźby i stosowania przemocy do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz znieważenia wulgaryzmami. Strony zgodziły się na mediację.

 10. Kolejny raz zapobiegli tragedii

  Dzięki błyskawicznej reakcji piekarskich stróżów prawa, nie doszło do tragedii. Mundurowi uratowali życie 49-letniego mieszkańca Piekar Śląskich, który próbował targnąć się na swoje życie. Policjanci w ostatniej chwili zdjęli pasek z szyi nietrzeźwego mężczyzny. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.