Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-11-15
Rozboje1
Kradzieże34
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2018-11-14
Rozboje3
Kradzieże38
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2018-11-13
Rozboje1
Kradzieże53
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2018-11-12
Rozboje2
Kradzieże20
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
2018-11-11
Rozboje2
Kradzieże19
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych służb mundurowych

  W czwartek 8 listopada 2018 r. minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

 2. Ustalono mężczyznę, który udzielał pomocy rannej w wypadku w Katowicach

  Ustalono osobę, która udzielała pierwszej pomocy kobiecie rannej podczas wczorajszego wypadku. Już została wdrożona procedura, aby mężczyzna jak najszybciej trafił pod opiekę lekarzy. Dziękujemy mediom za współprace i pomoc w rozpowszechnieniu informacji.

 3. Prace idą pełną parą

  W Łodygowicach przy ul. Żywieckiej powstaje nowy komisariat policji. Nowoczesny obiekt, mający służyć Policji, mieszkańcom Gmin Łodygowice i Lipowa, jak również licznie odwiedzającym te miejscowości turystom, budowany jest na gruncie przekazanym przez władze Gminy Łodygowice. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Prace idą pełną parą i już za rok, stróże prawa z Łodygowic, będą w nim mogli przyjąć pierwszych interesantów.

 4. Wojewódzkie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

  W tegorocznych uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w stolicy naszego regionu uczestniczyli śląscy policjanci z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofem Justyńskim na czele. Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w Archikatedrze Chrystusa Króla, przedstawiciele władz, parlamentarzyści i szefowie służb mundurowych przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Tam, po apelu poległych i salwie honorowej, złożono wieńce i kwiaty.

 5. Policję tworzą nie tylko mundurowi. Święto Służby Cywilnej

  11 listopada, to szczególna data, nie tylko ze względu na rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego samego dnia obchodzimy Dzień Służby Cywilnej, podkreślając tym samym znaczenie roli służby cywilnej i administracji państwowej. Z tej okazji katowicka rotunda gościła wczoraj pracowników cywilnych, którzy odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego nagrody i listy gratulacyjne. Szef śląskiego garnizonu podziękował pracownikom służby cywilnej za profesjonalizm w działaniu na rzecz Policji. To oni, obok mundurowych, poprzez ciężką pracę poprawiają skuteczność działań naszej formacji, budując jej profesjonalizm.

 6. Chciał oszpecić swoją byłą dziewczynę

  Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali groźnego przestępcę, który pobił i dwukrotnie ugodził nożem swoją byłą dziewczynę. 34-letni bytomianin odpowie za uszkodzenie ciała kobiety, a także mężczyzny, który zareagował na jej krzyki i chciał powstrzymać bandytę. Decyzją rudzkiego sądu sprawca został tymczasowo aresztowany.

 7. 22 osoby zatrzymane z narkotykami

  W katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanej cyklicznie imprezy muzycznej. Zabawa trwała od soboty wieczór do niedzielnych godzin rannych. Podobnie, jak w poprzednich latach, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów, celników oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków. Mimo, że uczestnicy koncertu wiedzieli o kontrolach, funkcjonariusze zatrzymali 22 osoby, które miały przy sobie narkotyki.

 8. Katowicki policjant wyróżniony odznaczeniem „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

  Policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej został wyróżniony odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Przysługuje ono dawcom krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników. St. sierż. Maciej Chowaniec, wyróżniony odznaczeniem nadanym przez Ministra Zdrowia, oddał już ponad 30 litrów najcenniejszego daru, jakim jest krew.

 9. Szukamy sprawcy napadu. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Śledczy z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej poszukują mężczyzny, który napadł na placówkę bankową w Bielsku-Białej przy ul. Piastowskiej. Napastnik nie zdołał nic skraść. Do zdarzenia doszło 23 października 2018 r. około 12.30. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.

 10. Policyjne zabezpieczenie meczu

  Policjanci z Bielska-Białej wspólnie z mundurowymi z bielskiego i częstochowskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz strażnicy miejscy, zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie i GKS Katowice. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale i w całym mieście. Podczas zabezpieczenia tego spotkania nie doszło do żadnych incydentów, ani też zakłócenia spokoju.