Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-06-22
Rozboje2
Kradzieże28
Wypadki drogowe14
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach30
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2018-06-22
Rozboje0
Kradzieże47
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2018-06-20
Rozboje3
Kradzieże38
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
2018-06-19
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2018-06-18
Rozboje1
Kradzieże46
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Policjant na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim

  Policjant z Żor wystąpił gościnnie podczas III Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Tadeusza Wijasa. Na zaproszenie organizatorów stoczył widowiskową, zawodową walkę z przeciwnikiem pochodzącym z Grudziądza. Jego występ był wyrazem sportowego kunsztu i doskonałej formy, ale także zamiłowania do dyscypliny jaką uprawia w czasie wolnym od służby.

 2. Apel o rozwagę dla sympatyków lotnictwa

  Z każdym rokiem turystyka lotnicza staje się coraz bardziej popularna. Kolejne osoby szkolą się, by unieść w niebo swe dziecięce fantazje. Nie zapominajmy, że doświadczenie może być dla nas takim samym ratunkiem jak zgubą. Rutyna bywa największym zagrożeniem, o czym niestety przekonali się w ostatnich dniach doświadczeni piloci z naszego regionu.

 3. Znamy najlepszego policjanta ruchu drogowego w naszym garnizonie

  Zakończyła się XXXI edycja wojewódzkiego konkursu „Policjant roku ruchu drogowego 2018”. Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów ruchu drogowego reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu oraz Komisariat autostradowy Policji. W ciągu trzech dni rywalizacji zawodnicy musieli wykazać se w konkurencjach teoretycznych i praktycznych. Najlepszy okazał się st. sierż. Jacek Głowacki z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

 4. Kolejna grupa przestępcza rozbita

  Śląscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji. Podczas akcji prowadzonej na Śląsku, stróże prawa wkroczyli do jednego z nocnych klubów i miejsc, gdzie przebywali członkowie szajki. W sumie zatrzymano 6 osób związanych z przestępczym procederem.

 5. Bracia bliźniacy na podium turnieju strzeleckiego

  Choć są do siebie podobni jak przysłowiowe dwie krople wody, sędziowie nie mieli wątpliwości, który z nich był lepszy podczas zawodów strzeleckich. Tym razem, pełniący służbę na co dzień w Będzinie sierż. Łukasz Warmuz pokonał w rywalizacji swojego brata, służącego w czeladzkim komisariacie. Policjant zajął pierwsze miejsce w konkurencji strzelania dynamicznego, jego brat bliźniak Dawid był natomiast trzeci w kategorii strzelania statycznego.

 6. Uderzenie w biznes dopalaczy na Śląsku

  Jastrzębscy policjanci zatrzymali dilerów związanych z handlem dopalaczami. Mężczyźni mają związek ze sprawą dwóch nastolatków z Jastrzębia-Zdroju, którzy walczą o życie po tym, jak w sobotę zażyli niebezpieczne substancje. To nie jedyne uderzenie śląskich policjantów w środowisko posiadaczy i handlarzy tą śmiertelną trucizną.

 7. Rajd rowerowy szlakiem niepodległości Polski

  Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach dołożyli własną cegiełkę dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Łącząc patriotyzm z pasją do uprawiania turystyki rowerowej, postanowili zorganizować „Rajd Rowerowy Szlakami Niepodległości Polski”.

 8. Policjanci z Częstochowy przejęli ponad 5 kg marihuany

  W ręce policjantów zwalczających przestępczość narkotykową wpadł 35-latek podejrzany o posiadanie, uprawianie i przetwarzanie narkotyków. Śledczy znaleźli łącznie ponad 5 kg marihuany. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Sprawę prowadzi częstochowski wydział kryminalny. Decyzją prokuratora mężczyzna objęty został policyjnym dozorem.

 9. Zatrzymany 22-latek podejrzany o zabójstwo

  Policjanci prewencji mysłowickiej komendy zatrzymali 22-letniego mysłowiczanina. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo 17-latki i usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn. Za ten czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 10. Cześć Jego pamięci!

  Z ogromnym żalem informujemy o śmierci naszego Kolegi, aspiranta sztabowego Adama Pawlaka, policjanta pełniącego obowiązki Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. To wielka strata dla najbliższych, a także całego środowiska policyjnego. W tych trudnych chwilach łączymy się z rodziną w bólu.