Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-07-20
Rozboje3
Kradzieże37
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
2018-07-19
Rozboje1
Kradzieże30
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2018-07-18
Rozboje2
Kradzieże34
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2018-07-17
Rozboje1
Kradzieże35
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2018-07-16
Rozboje1
Kradzieże33
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Egzotyczny wąż w piwnicy

  Jastrzębscy policjanci podjęli nietypową interwencję dotyczącego egzotycznego węża. Około 2-metrowy boa został przekazany odpowiednim służbom, a jego właściciel odpowie wkrótce za popełnione wykroczenie. Stróże prawa wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

 2. Zmiany na stanowiskach kierowniczych w śląskim garnizonie

  Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczystość mianowania i powierzenia obowiązków na stanowiska kierownicze w śląskim garnizonie policji. Rozkazy wręczył policjantom Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

 3. Zapraszamy na Święto Policji!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich na wojewódzkie obchody Święta Policji, organizowane wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie. Uroczystości odbędą się 24 lipca 2018 roku na terenie Parku Zamkowego w Pszczynie, a poprzedzone zostaną mszą świętą w intencji Policji. Przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

 4. Bądź "BLISKO" tego, co ważne

  Bezpłatne powiadomienia i ostrzeżenia prosto z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach bezpośrednio w Twoim telefonie! Śląscy policjanci zachęcają do korzystania z aplikacji BLISKO. Narzędzie to jest zupełnie bezpłatne, a dzięki niemu, w szybki i łatwy sposób, można dowiedzieć się o utrudnieniach w ruchu, planowanych objazdach czy prowadzonych poszukiwaniach. Chcesz być BLISKO? Zainstaluj aplikację…

 5. Praca policjantów i dziennikarzy "od kuchni" w programie TVP 3

  Każdego dnia, o każdej porze, policjanci czuwają nad bezpieczeństwem. Pracują 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. TVP 3 miała okazję z bliska przyjrzeć się tajnikom pracy śląskich policjantów biorących udział w najniebezpieczniejszych akcjach i zatrzymaniach. Już w sobotę w programie "Studio 3 na lato" widzowie będą mieli okazję zobaczyć materiał telewizyjny ukazujący policyjną służbę "od kuchni". Mundurowi zaprezentują także profesjonalny sprzęt, nowoczesne pojazdy, uzbrojenie, najlepsze technologie, urządzenia oraz rozwiązania wykorzystywane w służbie. Pojawią się także policyjne psy i konie. Zapraszamy na emisję programu "na żywo" w sobotę 21 lipca br. o godz. 10.00 w TVP 3.

 6. Woda latem, jak lód zimą…

  Przez kilka najbliższych dni na Śląsku zapowiadana jest deszczowa aura. Takie warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom, ponieważ sprawiają, że jezdnia robi się śliska. W ostatnim czasie na drogach, szczególnie tych, gdzie poruszamy się z większą prędkością, dochodzi do wielu wypadków i kolizji. Apelujemy o rozwagę!

 7. Co się stało z dolarami starszej pani?

  80-letnia gliwiczanka zgłosiła dyżurnemu z komisariatu I, że z jej mieszkania skradziono kilka plików amerykańskiej waluty, a na dowód posiadania tej gotówki pokazała bankowe potwierdzenie wypłaty… 40 tysięcy dolarów. Sprawą natychmiast zajęli się policyjni śledczy, którzy doprowadzili ją do zaskakującego finału. Historię podajemy ku refleksji rodzin samotnie mieszkających seniorów.

 8. "Miej oczy szeroko otwarte, ale nie torebkę"

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeprowadzili akcję profilaktyczną, mającą zapobiec kradzieżom kieszonkowym. Akcja polegała na naklejaniu nalepek na otwarte, niepilnowane torebki niczego niespodziewającym się pasażerom. Po chwili do niefrasobliwych pasażerów podchodzili policjanci, którzy zwracali uwagę na właściwy sposób zabezpieczenia swojego mienia.

 9. Złodziej wpadł, bo... zasnął

  O wyjątkowym pechu może mówić 31-letni obywatel Ukrainy, który usłyszał wczoraj zarzut kradzieży, dokonanej w niedzielny poranek w jednym z domów na terenie Rogoźnika. Konsumpcja skradzionego łupu w postaci piwa i kiełbasy najprawdopodobniej zmorzyła amatora cudzej własności. Śpiącego na trawie mężczyznę z resztą skradzionych przedmiotów znaleźli wojkowiccy stróże prawa.

 10. Bytomscy kryminalni przejęli ponad 900 porcji LSD

  23-letni bytomianin został zatrzymany przez policjantów tuż po transakcji narkotykowej, której przedmiotem było 30 listków nasączonych substancją psychotropową LSD. W mieszkaniu mężczyzny kryminalni znaleźli ponad 900 porcji tego narkotyku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.