Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2019-04-25
Rozboje1
Kradzieże37
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
2019-04-24
Rozboje2
Kradzieże29
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2019-04-23
Rozboje1
Kradzieże30
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
2019-04-22
Rozboje0
Kradzieże11
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
2019-04-21
Rozboje2
Kradzieże8
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Nowi szefowie śląskich jednostek oraz wydziałów KWP

  Dzisiaj w siedzibie śląskiej policji obyła się uroczystość związana z objęciem nowych stanowisk kierowniczych. Rozkazy o powołaniu otrzymało 6 nowych komendantów komend miejskich i powiatowych. Ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński mianował 3 nowych naczelników w KWP, a jednemu czasowo powierzył pełnienie obowiązków. Generał wręczył rozkazy zebranym oficerom w obecności swojego Zastępcy mł. insp. Mariusza Krzystyniaka oraz przedstawicieli kadry kierowniczej.

 2. Kolejne zatrzymania w związku ze składowaniem niebezpiecznych odpadów

  Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali osoby, które składowały niebezpieczne odpady. 39-letni mieszkaniec Radostkowa od listopada 2017 roku do czerwca 2018 roku zgromadził w Kokawie i Częstochowie ponad 4 miliony litrów niebezpiecznych substancji. W przestępczym procederze pomógł mu 53-latek z Częstochowy, który udostępnił swoją nieruchomość pod nielegalną działalność.

 3. Śmiertelny wypadek w Kalei

  Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj w Kalei. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący oplem, podczas manewru skrętu w lewo, w ulicę Krótką, zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem. Niestety, na skutek tego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby: kierowca i pasażerka opla.

 4. W 100-lecie powstania Policji policjanci wyruszą na „Wyprawę dla Jasia”

  Ostatnie przygotowania do wyprawy trwają. Policjanci spotkali się już z Jasiem, który trzyma za nich kciuki i kibicuje, aby bez problemów przemierzyli Główny Szlak Beskidów. Nie lada wyzwanie dla policjantów będzie szczególną formą uczczenia 100 rocznicy utworzenia Policji. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

 5. "Nie" dla pracy przymusowej, jako jednej z form handlu ludźmi. Śląscy policjanci pomagają Polakom pracującym w Holandii

  Śląscy policjanci, współpracując z holenderską policją z regionu Noord-Holland, pomagają Polakom pracującym w Holandii. Celem mundurowych jest dotarcie do jak największej grupy naszych rodaków, aby sprawdzić, czy warunki w jakich pracują są odpowiednie, a polscy pracownicy nie są wykorzystywani zarobkowo lub oszukiwani. Nasi stróże prawa ułatwiają także polskim migrantom nawiązanie kontaktu z holenderskimi służbami oraz udzielają wskazówek, jak w obcym kraju bronić swoich dóbr, aby nie paść ofiarą procederu handlu ludźmi.

 6. Wyniki wojewódzkiego etapu konkursu ,,100 lat Policji”

  Ponad 40 prac zakwalifikowało się do wojewódzkich eliminacji konkursu pod nazwą Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. Z uwagi na wyrównany poziom zgłoszonych prac, komisja wyłoniła 2 prace plastyczne, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce. To właśnie ich autorzy: Maja lat 6 i jej brat Leon lat 4 oraz Laura lat 18 będą reprezentować nasze województwo w konkursie ogólnopolskim. Pierwsze miejsce zajęli również uczniowie gliwickiego liceum plastycznego, którzy wspólnie z nauczycielami i dzielnicowym, przygotowali sztukę teatralną pt. ,,W pogoni za szczęściem...”

 7. Policjanci zwalczają przestępczy proceder nielegalnego przewożenia i składowania niebezpiecznych odpadów

  Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą kilkadziesiąt postępowań dotyczących nielegalnego składowania odpadów. Od początku 2018 roku zakończono 6 tzw. spraw odpadowych, w ramach których ponad 30 osobom postawiono zarzuty i skierowano akty oskarżenia. Niebezpieczne substancje, które przestępcy składują bez zachowania wymaganych warunków, to prawdziwe ekologiczne „bomby” - zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt oraz środowiska naturalnego. Dlatego w walce z tym niebezpiecznym procederem policjanci współpracują z przedstawicielami wielu służb i instytucji. Efektem są kolejne zatrzymania i akty oskarżenia.

 8. Policjanci odzyskali części samochodowe pochodzące z kradzionych aut

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, odkryli na terenie powiatu zawierciańskiego skradzione części samochodowe. Wiele z nich najprawdopodobniej pochodzi z pojazdów, utraconych na terenie Unii Europejskiej. Jeżeli potwierdzi się, że zostały one zdemontowane ze skradzionych aut, to właściciel firmy recyklingowej może usłyszeć zarzut paserstwa.

 9. Poszukiwany ukrył się przed policjantami za zamaskowanymi drzwiami...

  Jastrzębscy Policjanci zatrzymali poszukiwanego, który od czterech lat ukrywał się przed organami ścigania. 37-letni mężczyzna przebywał w domu swoich rodziców w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu. Do kryjówki prowadziły drzwi znajdujące się w jednej z łazienek, które były zasłonięte różnymi przedmiotami. Miało to sugerować, że nikt z nich nie korzysta. Mimo tak wielu przygotowań poszukiwany wpadł w ręce mundurowych.

 10. Pijany 22-latek zdewastował 7 samochodów

  Dzisiaj w nocy nietrzeźwy 22-latek zdewastował siedem pojazdów zaparkowanych przed jednym z bloków na żorskim osiedlu Sikorskiego. O incydencie powiadomili mieszkańcy, których ze snu wyrwał hałas i dźwięk tłuczonych samochodowych szyb. Dzięki ich telefonom wandal wpadł w ręce mundurowych i trafił do policyjnego aresztu. 22-latek tłumaczył później, że zrobił to, gdyż nie układało mu się z dziewczyną...