Wszystko po to, żeby byli widoczni... - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Wszystko po to, żeby byli widoczni...

Data publikacji 22.01.2014

Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dlatego też zawsze zachęcamy, by zakładali oni elementy odblaskowe. Dzisiaj funkcjonariusze tyskiej drogówki wraz ze strażnikami miejskimi, w ramach działań profilaktycznych pod nazwą "Doświetlanie pieszych", przekazywali im elementy odblaskowe.

Tylko wczoraj w Tychach doszło do dwóch wypadków na oznakowanych przejściach dla pieszych, w których ofiarami było troje niechronionych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym, policjanci oraz strażnicy miejscy zorganizowali działania profilaktyczne pod nazwą "Doświetlanie pieszych". Na tyskich ulicach można było dzisiaj spotkać „uzbrojonych” w opaski odblaskowe funkcjonariuszy, którzy rozdawali je pieszym. Jeszcze po zmroku stróże prawa będą kontynuować akcję, uświadamiając niechronionych uczestników ruchu drogowego, że noszenie elementów odblaskowych może zapobiegać tragicznym w skutkach wypadkom drogowym.

PIESI! Pamiętajcie, żeby się nie spieszyć i nie wchodzić przed nadjeżdżający pojazd. Należy upewnić się, że samochód się zatrzymał. Życie to najcenniejszy dar jaki posiadamy dlatego - LEPIEJ STRACIĆ MINUTĘ W ŻYCIU, NIŻ ŻYCIE W MINUTĘ.

 

Ładowanie odtwarzacza...