Jastrzębscy policjanci "Kręcą dla Marcina i Arka" - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Jastrzębscy policjanci "Kręcą dla Marcina i Arka"

Data publikacji 13.06.2018

Jastrzębscy policjanci włączyli się w ogólnopolską, charytatywną sztafetę rowerową „Wykręć z nami lepsze jutro dla Marcina i Arka”. Jej celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację policjanta i strażaka, poszkodowanych podczas wybuchu, do którego doszło kiedy nieśli pomoc kobiecie w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach. Rowerzystów powitali: p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju podinsp. Mirosław Jordan wraz ze swoim zastępcą – podinsp. Dariuszem Zajdą.

Jastrzębscy policjanci włączyli się w charytatywna, ogólnopolska sztafeta rowerowa, w której uczestniczą mundurowi z całego kraju. Stróże prawa z naszej komendy postanowili aktywnie pomóc swoim kolegom i przy okazji włączyć się z zbiórkę pieniędzy. Sztafeta dotarła również do jastrzębskiej komendy. Rowerzystów powitali: p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju podinsp. Mirosław Jordan wraz ze swoim Zastępcą – podinsp. Dariuszem Zajdą.

„Mundur na rowerze” to nieformalna grupa rowerowa, w skład której wchodzą funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, strażacy oraz żołnierze.

Celem tego szczytnego przedsięwzięcia jest zachęcenie innych do pomocy w zbiórce funduszy na leczenie i rehabilitację strażaka Arkadiusza Dąbrowskiego i policjanta Marcina Miniaka z Łodzi. Obaj interweniowali pod koniec 2017 roku w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach. Kiedy weszli do mieszkania poszkodowanej kobiety i udzielali jej pomocy, eksplodowała kasetka wypełniona materiałami wybuchowymi, poważnie ich raniąc.

St. sierż. Marcin Miniak z Komisariatu Policji V w Łodzi doznał obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, skutkujących utratą trzech palców, licznych uszkodzeń ścięgien i więzadeł lewej ręki, poparzenia powiek, uszkodzenia wzroku oraz znacznego uszkodzenia słuchu wymagającego rekonstrukcji błony bębenkowej. Asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi doznał natomist obrażeń ciała w postaci ran obu oczu oraz znacznego uszkodzenia słuchu. Obecnie ważą się losy tego czy Arek będzie w przyszłości widział.

Akcja polega na przekazywaniu sobie przez uczestników bransolet splecionych z linki. Rowerzyści jadą „od miasta do miasta” i w kolejnych miejscowościach „pałeczkę” otrzymują następni uczestnicy. Odcinki trasy mierzą od 10 – 100 km.

Patronat honorowy nad akcją „Mundur na rowerze 2018-Mundurowi Mundurowym” objęli: Komendant Główny Policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Sekcja Polska.

Wszystkim zainteresowanym akcją oraz grupą rowerową "Mundur na rowerze" polecamy stronę internetową www.mundurnarowerze.pl

Ładowanie odtwarzacza...