Policjanci i strażacy na ratunek rodzinie łabędzi - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci i strażacy na ratunek rodzinie łabędzi

Data publikacji 14.06.2018

Niecodzienny widok u zbiegu dwóch żorskich ulic zaniepokoił dzisiaj nad ranem kierowców. Para zagubionych łabędzi z pisklętami próbowała przedostać się przez ruchliwą jednię na pas zieleni. Na ratunek ptakom ruszyli policjanci i strażacy, którzy pomogli im bezpiecznie wrócić nad staw.

Pierwsze zgłoszenie od nieco zdziwionych, ale i zaniepokojonych kierowców do oficera dyżurnego dotarło jeszcze przed godziną 7.00. Wynikało z niego, że w rejonie ulicy Dworcowej jezdnią wędrują łabędzie. Choć policjanci nie zastali tam ptasiej rodziny, chwilę później otrzymali kolejną informację, tym razem o tym, że ptaki przeniosły się na Obwodnicę Północną.

Interweniujący patrol, kilkaset metrów dalej zauważył dwa dorosłe osobniki wraz z ośmioma pisklętami. Natychmiast do pomocy wezwani zostali strażacy i do czasu ich przyjazdu, policjanci czuwali nad tym, aby stado ponownie nie wyszło na jezdnię.

Dzięki dzisiejszej, wspólnej akcji ratowania łabędzi, ptasia rodzina bezpiecznie powróciła do miejsca bytowania, a żadnemu z jej członków, ani pióro nie spadło.

  • Łabędzie na Obwodnicy Północnej
  • Łabędzie na Obwodnicy Północnej
  • Uratowane łabędzie
Ładowanie odtwarzacza...