Dzielnicowi zlikwidowali plantację konopi - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Dzielnicowi zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 14.06.2018

Dzielnicowi z komisariatu II w Częstochowie zatrzymali 36-latka podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Krzaki rosły w szklarni, między sadzonkami pomidorów. Mundurowi znaleźli też już zerwane, zielone liście tej konopi w trakcie suszenia w pudełku po butach. Mężczyzna usłyszał zarzut oraz został objęty policyjnym dozorem.

We wtorek rano dzielnicowi z komisariatu II w Częstochowie postanowili sprawdzić informację, z której wynikało, że na jednej z posesji w dzielnicy Stradom może rosnąć zakazana przez prawo odmiana konopi indyjskich. Gdy mundurowi weszli na podwórko, okazało się, że ich przypuszczenia są słuszne. Policjanci znaleźli w szklarni, między sadzonkami pomidorów 54 krzaki konopi. Stróże prawa natrafili też w domu 36-latka na już zerwane liście tej rośliny w pudełku po butach i foliowym worku. Wykonane testy wykazały, że to zabroniona przez polskie prawo odmiana konopi. Całość zostanie teraz przekazana do szczegółowej analizy.

Zatrzymany 36-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Południe zarzut uprawy konopi. Prokurator zadecydował też o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. Śledczy ustalają wszystkie szczegóły sprawy.

  • Dzielnicowi zlikwidowali plantację konopi
  • Dzielnicowi zlikwidowali plantację konopi
  • Dzielnicowi zlikwidowali plantację konopi
Ładowanie odtwarzacza...