Kolejna edycja kursu samoobrony dla kobiet rozpoczęta - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kolejna edycja kursu samoobrony dla kobiet rozpoczęta

Data publikacji 11.10.2018

Ponad 80 pań wzięło udział w pierwszych zajęciach kolejnej edycji kursu "Samoobrony dla kobiet". Został on zorganizowany przez Raciborskie Centrum Kultury przy współpracy z raciborską policją, Polską Organizacją Aikido, a także ze Szkołą Podstawową nr 15. Kurs prowadzą policjanci - specjaliści z zakresu samoobrony i instruktorzy wschodnich sztuk walki.

Wczoraj w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. mgr Łukasza Krebsa oficer prasowy kom. Mirosław Szymański wspólnie z instruktorami oraz przedstawicielką RCK  uroczyście rozpoczęli kolejną edycję kursu "Samoobrona dla kobiet".  Zajęcia odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu przy ul. Słowackiego 48. W trakcie kolejnych spotkań prowadzący przekażą kursantkom wiedzę na temat pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, a w szczególności umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych, umiejętności zachowania się w takich sytuacjach, a także stosowania podstawowych technik samoobrony. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały również prelekcją dotyczącą bezpiecznych zachowań.
Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi, sprawia że sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako "ofiary" łatwiejsze do pokonania. Poza tym zdecydowanie częściej od mężczyzn stają się też ofiarami ataków na tle seksualnym, i to nie tylko na ulicy, ale przede wszystkim w mieszkaniu. Kurs będzie odbywał się w Szkole Podstawowej nr 15, w każdą środę od godziny 18:00 do 20:00 w terminie od 10 października 2018 roku do  końca stycznia 2019 roku.