Wiadomości

XIV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

Data publikacji 12.10.2018

W miniony piątek 12 października na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Siemianowicach Śląskich odbyły się XIV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W zmaganiach udział wzięło aż 138 zawodników, z których wyłoniono 35 drużyn. Oprócz tego wyłoniony został zwycięzca konkurencji specjalnej tzw „Pucharu Wawrzynka”, w której do udziału mogli przystąpić wyłącznie instruktorzy strzeleccy.

To już XIV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Tym razem wzięło w nich udział aż 138 zawodników. Uczestnicy to funkcjonariusze różnych służb mundurowych. Spośród nich wyłoniono 35 drużyn. W skład każdej z nich wchodziło 2 mężczyzn i kobieta. Zawodnicy zmagali się konkurencji głównej, która składała się z dwóch strzelań. Pierwsze z nich trwały 3 minuty i polegały na oddaniu łącznie 20 strzałów z odległości 25 metrów do różnych tarcz. Drugie polegało na oddaniu w czasie 20 sek łącznie 10 strzałów z dwóch różnych magazynków do tarczy oddalonej o 25 metrów. W konkurencji specjalnej tzw „ Pucharze Wawrzynka” zmierzyli się wyłącznie instruktorzy strzeleccy. Zmagania trwały do godziny 15.00, kiedy to na podium stanęli zwycięzcy :

 

Klasyfikacja w kategorii kobiet:

 1. Agnieszka Szymaniuk z KSP Warszawa I
 2. Monika Szeremeta z KWP Katowice
 3. Inga Kołodziej z KSP Warszawa II

 

Klasyfikacja w kategorii mężczyzn:

 1. Adam Hetman z SP Katowice
 2. Grzegorz Hyra z OISW Katowice
 3. Maciej Mikołajczuk z KSP Warszawa I 
 4. Wojciech Piechnik z KMP Opole

 

Klasyfikacja drużynowa:

 1. KSP Warszawa I
 2. KWP Katowice
 3. KSP Warszawa II

 

I miejsce w dodatkowej konkurencji strzeleckiej dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego o trofeum Złotego Wawrzynka zdobył asp. Marcin Marszałek ze Szkoły Policji w Katowicach.

Puchary zwycięzcom wręczyli Zastępca Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach nadkom. Paweł Komenda, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich mł. insp. Krzysztof Burek oraz Lucjan Wawrzynek.

 • Zawody strzeleckie
 • Zawody strzeleckie
 • Zawody strzeleckie

Pliki do pobrania