Śmiertelny wypadek w Kalei - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Kalei

Data publikacji 23.04.2019

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj w Kalei. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący oplem, podczas manewru skrętu w lewo, w ulicę Krótką, zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem. Niestety, na skutek tego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby: kierowca i pasażerka opla.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około 9:30 na drodze wojewódzkiej nr 494 w miejscowości Kalej. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca jadącego od strony Częstochowy opla, podczas manewru skrętu w lewo, w ulicę Krótką, zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem, który następnie uderzył w jadącą od strony Częstochowy skodę.

Niestety, na skutek tego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby: 79-letni kierowca oraz 66-letnia pasażerka opla. Oboje byli mieszkańcami Częstochowy.

Volkswagenem kierował 41-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, skodą 42-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Kierowcy tych pojazdów nie odnieśli obrażeń ciała. W chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, policjanci przeprowadzili oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Teraz tragiczne zdarzenie będzie zbadane przez biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.