Wiadomości

„Wszyscy jesteśmy równi - powiedz NIE rasizmowi” - film piekarskiej Policji

Data publikacji 19.07.2019

Finał akcji „Wszyscy jesteśmy równi - powiedz NIE rasizmowi” już za nami, jednak policjanci na tym nie poprzestają. W dalszym ciągu odbywają się spotkania, w trakcie których zwracamy uwagę na problem nietolerancji. Pamiętajmy, że kolor skóry, wyznanie, narodowość bądź przynależność do danego ugrupowania nie zmienia faktu, że wszyscy jesteśmy równi i każdy z nas jest człowiekiem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego w ramach realizowanego projektu.

W akcji, której celem było uświadamianie mieszkańców Piekar Śląskich i okolic, udział brali przedstawiciele pochodzący m.in. z Chile, Kuby, Hiszpanii, Ukrainy czy Niemiec.

Podczas spotkań z młodzieżą i seniorami nie brakowało pytań, na które padały często zaskakujące odpowiedzi. Zajęcia przebiegały w doskonałej i pełnej uśmiechu atmosferze. Podsumowaniem działań piekarskich stróżów prawa był piknik, zorganizowany na terenie Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich, o czym informowaliśmy już wcześniej.

Teraz organizatorzy akcji publikują film ukazujący problem nietolerancji. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom, które były zaangażowane w nasz projekt.

Cała akcja została objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz patronatem medialnym telewizji TVS i Radia Piekary.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.