Pijany ojciec wiózł samochodem 4-letnią córkę - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Pijany ojciec wiózł samochodem 4-letnią córkę

Data publikacji 17.08.2019

Prawie 2 promile miał w organizmie 36-letni kierowca osobówki. Pasażerem samochody była jego 4-letnia córka. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do jazdy. Za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem.

W czwartek po godz. 21.00 na ulicy Staroszkolnej zawierciańscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego nissana. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny alkohol. Jak się okazało, kierowca miał w organizmie prawie 2 promile. Nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, na przednim siedzeniu pasażera znajdowała się jego 4-letnia córka. Dziecko nie było umieszczone w foteliku, ani w żadnym innym urządzeniu przytrzymującym.

Mieszkaniec Myszkowa odpowie więc nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także za rażące wykroczenia, których się dopuścił.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz kary dwóch lat więzienia, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys. złotych. Za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi natomiast kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek do kierowców i przestrzeganie przepisów dotyczących przewozu osób, a zwłaszcza dzieci. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dziecko mierzące mniej niż 150 cm powinno być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym, zgodnym z masą i wzrostem dziecka oraz z właściwymi warunkami technicznymi.