Mikołowska drogówka podczas zabezpieczenia Rajdu Śląska 2019 - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Mikołowska drogówka podczas zabezpieczenia Rajdu Śląska 2019

Data publikacji 09.09.2019

Spokojnie i bez żadnych incydentów zakończyło się piątkowe spotkanie miłośników szybkiej jazdy - Rajdu Śląska, którego jeden z odcinków specjalnych przebiegał ulicami Mikołowa. Emocji nie brakowało, publiczności również. Wzdłuż wyznaczonej trasy kibice ustawili się w wąski szpaler, aby jak najlepiej móc odczuć wrażenia płynące z samochodowego wyścigu. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali mikołowscy mundurowi.

W miniony piątek już po godzinie 16.00 w centrum Mikołowa dało się odczuć zwiększone emocje. Ludzie coraz liczniej zaczęli gromadzić się w okolicach rynku, zaś przy głównych ulicach centrum miasta pojawiły się barierki oraz taśmy, które odgradzały drogi od przejść i chodników. Pojawiło się też sporo mundurowych. Policjanci z mikołowskiej drogówki oraz z Oddziału Prewencji Policji z Katowic rozpoczęli kierowanie ruchem, następnie jego całkowite zamknięcie nastąpiło przed 18.00. Wtedy właśnie, z płyty rynku ruszyły samochody wyścigowe. Ponad 110 załóg zmierzyło się na odcinku specjalnym Rajdu Śląska - sportowej imprezie zorganizowanej przez Automobilklub Ziemi Tyskiej.

Dla policjantów wydarzenie było doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali uwagę przechodniów na ich bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym. Zachęcali do noszenia odblaskowych elementów - nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w ścisłym centrum miasta, gdzie poruszając się po zmroku, przechodnie są mało widoczni, szczególnie w czasie opadów deszczu.

Sporym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania ustawiony na mikołowskim rynku przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Katowic. Osoby dorosłe, ale  także i dzieci o wzroście powyżej 150 cm mogły osobiście przekonać się, jak ważna jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Do zabezpieczenia skierowanych zostało kilkunastu policjantów z wydziału ruchu drogowego mikołowskiej komendy oraz kulkunastu mundurowych z katowickiego oddziału prewencji. Podobnie jak w zeszłym roku, przedsięwzięcie zakończyło się bez jakichkolwiek negatywnych wydarzeń. Odpowiedzialnym za całość zabezpieczenia policyjnego był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie kom. Lucjan Kret.

 • Policjanci drogówki po odprawie opuszczają budynek komendy
 • Policjanci po odprawie wsiadają do samochodów - radiowozów - zabezpieczenia odcinka Rajdu Śląska
 • Na fotografii widać trzech umundurowanych policjantów ruchu drogowego na trasie odcinka specjalnego
 • Policjant drogówki kieruje ruchem w centrum Mikołowa - zabezpieczenie Rajdu Śląska
 • Dwóch policjantów ruchu drogowego KPP Mikołów w trakcie zabezpieczenia wyścigu w dniu 06.09.2019 r.
 • Policjant w trakcie profilaktyki z ruchu drogowego - przy symulatorze dachowania
 • Na fotografii widać kobietę, która trzyma balon w kształcie policyjnego radiowozu
 • Policjanci Oddziałów Prewencji Policji z Katowic podczas zabezpieczenia Rajdu Śląska
 • Jedna z załóg Rajdu Śląska - na płycie rynku w Mikołowie
 • Płyta rynku - widzowie wyścigu podczas pokazu symulatora dachowania
 • Policjant ruchu drogowego na tle symulatora dachowania z WORD Katowice
 • Policjanci mikołowskiej drogówki w trakcie Rajdu Śląska w dniu 06.09.2019 r.
Ładowanie odtwarzacza...