Pierwsza pomoc na jeszcze wyższym poziomie - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Pierwsza pomoc na jeszcze wyższym poziomie

Data publikacji 10.09.2019

Śląscy policjanci mają nową salę do realizacji zajęć z zakresu pierwszej pomocy. Realizowany w niej cykl szkoleń pozwala doskonalić umiejętności i pogłębiać wiedzę mundurowych. Pomieszczenie znajduje się na terenie katowickiego oddziału prewencji. Szkolenia prowadzić będą policyjni specjaliści z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Rozwój medycyny ratunkowej i konieczność utrzymania wysokich umiejętności policjantów w zakresie udzielania pierwszej pomocy wymaga ciągłego podnoszenia poziomu organizowanych szkoleń. Dzięki wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego, możliwy był zakup dodatkowego sprzętu służącego do ćwiczenia umiejętności niezbędnych do ratowania życia i zdrowia. Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pozyskał między innymi fantomy do nauki udrażniania dróg oddechowych, dzięki którym śląscy mundurowi będą doskonalić wiedzę z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Utrzymanie wysokiej jakości szkoleń i zwiększenie ich atrakcyjności pozwoli podnieść kompetencje policjantów, którzy każdego dnia spotykają się z sytuacjami, w których stawką jest ludzkie życie i zdrowie. Ponadto stróże prawa będą mogli doskonalić umiejętności z wydobywania z samochodu osób poszkodowanych znajdujących się w stanie zagrożenia życia na specjalnie do tego przygotowanym pojeździe.

  • Zdjęcie kolorowe. Baner Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające wejście do sali dydaktycznej.
  • Zdjęcie kolorowe. Regał ze sprzętem ratowniczym oraz ćwiczebnym do przeprowadzania i doskonalenia pierwszej pomocy.
  • Zdjęcie kolorowe. Szafa ze sprzętem i wyposażeniem medycznym.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia manekiny ćwiczebne do pierwszej pomocy oraz specjalistyczny sprzęt ratowniczy.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawiające manekina ćwiczebnego małego dziecka wraz ze sprzętem do udzielania pierwszej pomocy.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia ćwiczenie podania oddechu za pomocą worka samorozprężalnego wykonywane na manekinie dziecka
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia podanie oddechu workiem samorozprężalnym za pomocą maski krtaniowej na manekinie małego dziecka.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia rękaw koszuli z napisem policja, w tle pierwsza pomoc wykonywana na manekinie małego dziecka.
Ładowanie odtwarzacza...