Zatrzymani za posiadanie narkotyków - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Data publikacji 17.09.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego jastrzębskiej komendy zatrzymali 30 i 31-letniego mężczyznę, którzy w jednym z garaży na osiedlu Zdrój posiadali znaczne ilości środków odurzających. Przechwycone narkotyki to m.in. 7 kg marihuany, ponad 5 tys. tabletek ecstasy, 4 litry płynnej amfetaminy i 200 gramów haszyszu. Zatrzymani usłyszeli już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, grozi im do 10 lat więzienia. Wobec jednego z mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt.

Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków to efekt pracy policjantów z wydziału kryminalnego jastrzębskiej komendy. Kryminalni podejrzewali, że osoby trudniące się handlem środkami odurzającymi przechowują środki odurzające w garażach na osiedlu Zdrój. Mundurowi obserwowali podejrzany teren. W trakcie obserwacji zauważyli osobówkę, która podjechała pod jeden z wytypowanych przez śledczych garaży. Z samochodu wyszedł pasażer, który otworzył drzwi pomieszczenia. Stróże prawa natychmiast wkroczyli do akcji, zablokowali drogi wyjazdowe i zatrzymali 30-letniego jastrzębianina. Kierowca osobówki próbował jeszcze uciekać i w trakcie cofania uderzył w radiowóz, który odciął mu drogę ucieczki. Mundurowi obezwładnili 31-letniego kierującego. 

Podejrzenia policjantów z wydziału kryminalnego okazały się słuszne - w garażu na stole ujawniono dużą ilość narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli ponad 7 kg marihuany, 5250 tabletek ecstasy, 4 litry płynnej amfetaminy, ponad 200 gramów haszyszu oraz katynon w postaci proszku i kryształu. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi im do 10 lat więzienia.

  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające zabezpieczone narkotyki.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające narkotyki.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające środki zabronione.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające zabezpieczone narkotyki w dniu 13.09.2019r.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające zabezpieczoną mirihuanę.
  • Zdjęcie przedstawiające zabezpieczone środki zabronione.