Szkolenie strzeleckie gliwickich policjantów - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Szkolenie strzeleckie gliwickich policjantów

Data publikacji 16.10.2019

Aby wzorowo wykonywać swoje obowiązki służbowe, policjanci z Gliwic cyklicznie uczestniczą w równego rodzaju szkoleniach i ćwiczeniach. Podczas zajęć mundurowi doskonalą się zarówno w teorii, jak i praktyce. Regularnie też podnoszą kwalifikacje strzeleckie, mając do dyspozycji strzelnicę oraz instruktora, pod którego czujnym okiem szlifują swoje umiejętności.

Tego typu szkolenia odbywają się systematycznie. Za każdym razem rozpoczynają się omówieniem zasad obowiązujących na strzelnicy, jak i podczas samego treningu. Egzaminy, jakim podlegają nasi policjanci, polegają przede wszystkim na oddaniu strzałów z broni krótkiej. Każdy mundurowy ma świadomość, że wychodząc na służbę, może napotkać sytuację, w której będzie musiał sięgnąć po ostateczny środek przymusu – broń palną.
Taktyka, sprawność i zdolność strzelecka mogą zdecydować o losach i policjanta, i innych osób. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego oraz szybkiego posługiwania się bronią.
Szkolenie strzeleckie musi cyklicznie przejść każdy stróż prawa. W strzelaniu wykorzystuje się różne jednostki broni oraz różne sytuacje, zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Podczas treningu mundurowi muszą wykazać się szybkością, opanowaniem i celnością.

  • Tarcza strzelecka
  • Tarcze strzeleckie
  • Policjantka chowa do kabury pistolet.
  • Policjanci celują do tarczy.
  • policjanci celują do tarczy
  • Instruktor demonstruje taktykę strzelecką
Ładowanie odtwarzacza...