Policjanci z Częstochowy stworzyli dla dzieci grę planszową - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci z Częstochowy stworzyli dla dzieci grę planszową

Data publikacji 27.03.2020

Aby umilić najmłodszym czas kwarantanny, profilaktycy z wydziału prewencji częstochowskiej komendy stworzyli grę planszową pod tytułem "Policyjny pościg". Wspólna zabawa ma rozwijać u dzieci wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz kształtować właściwe zachowania w sytuacjach zagrożeń.

Policjanci z wydziału prewencji nie tylko każdego dnia pomagają służbom sanitarnym w walce z pandemią koronawirusa, ale także cały czas starają się wspierać najmłodszych. Zdając sobie sprawę, że tak długi okres przebywania w domu jest dla nich bardzo trudny, stróże prawa wpadli na pomysł stworzenia gry planszowej dedykowanej najmłodszym, dzięki której będą oni mogli spędzić miło czas w rodzinnym gronie i poszerzyć wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Sierż. sztab. Kamil Sowiński, na co dzień profilaktyk częstochowskiej komendy zaprojektował i stworzył grę o nazwie „Policyjny pościg”. Można ją pobrać z naszej strony internetowej, wydrukować i grać z najbliższymi. Jej zasady załączone są w regulaminie.

Dodatkowo gra udostępniona jest w dwóch wersjach: kolorowej i czarno białej, co umożliwia przyszłym graczom pokolorowanie jej na swój własny sposób. Do gry załączono również specjalnie przygotowaną kostkę oraz pionki, które również po wydrukowaniu można wykorzystać do gry. Jedną z najważniejszych zasad gry jest to, że można tworzyć w niej własne pytania i zadania, co sprawia, że przez cały czas będzie ona interesująca.

Najważniejszą ideą stworzenia gry, była chęć zainspirowania najmłodszych i ich rodziców do wspólnego spędzenia czasu i rozwijania przy tym wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale także bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Dzięki uprzejmości jednej z firm poligraficznej, specjalny zestaw naszej gry będzie jedną z nagród dodatkowych w trwającym konkursie realizowanym przez wydział prewencji p.n. „Uśmiech Dla Służb”.

Pliki do pobrania

  • 221.41 KB
  • 54.95 KB
  • 221.23 KB
  • 52.22 KB
  • 124.74 KB
  • 17.39 KB
  • 1.47 MB
  • 207.95 KB