Namierzony przez policjantów z grupy Speed - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Namierzony przez policjantów z grupy Speed

Data publikacji 20.05.2020

Brawura i prędkość to główne przyczyny wypadków drogowych na polskich drogach. W ręce policjantów wchodzących w skład śląskich grup Speed regularnie wpadają drogowi piraci, którzy nie mogą liczyć na pobłażliwość stróżów prawa. Stawką nie są bowiem nawet najsurowsze grzywny i punkty karne, lecz ludzkie życie i zdrowie.

Policjanci wchodzący w skład policyjnych specgrup zwalczających drogowe piractwo nie zwalniają tempa. Na drogach wciąż dochodzi bowiem do niebezpiecznych zdarzeń, których bezpośrednią przyczyną jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Ze wzrostem prędkości maleją szanse uczestników na wyjście ze zdarzenia bez szwanku. Dlatego stróże prawa szczególnie przyglądają się kierowcom, którzy ignorują ograniczenia prędkości.

215 km/h pędził częstochowskim odcinkiem autostrady A1 kierujący audi. Przypomnijmy, że prędkośc maksymalna z jaką możemy poruszać się autostradą to 140 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w poniedziałek, przed 8.00 przez mundurowych z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto "wpłynęło" 10 punktów karnych.

Nie ma co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karali kierowców, których nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do wielu ludzkich tragedii.

Ładowanie odtwarzacza...