Groźne zdarzenie na nowym odcinku DW 935. Apelujemy o ostrożność! - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Groźne zdarzenie na nowym odcinku DW 935. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 21.05.2020

Rybniccy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego do którego doszło dzisiaj, na DW 935, na odcinku Pszczyna-Racibórz. I choć zdarzenie wyglądało poważnie, na szczęście okazało się niegroźne w skutkach. Jak ustalono, kierujący audi najprawdopodobniej został zmuszony do gwałtownego hamowania, ponieważ kierowca busa nagle zmienił pas ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 29-latkowi, który podróżował osobówką. W efekcie jego samochód wpadł w poślizg, dachował i

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godzinie 14.00, na odcinku Pszczyna-Racibórz DW 935. Jak wstępnie ustalili policjanci z drogówki rybnickiej komendy, kierujący busem, jadąc w kierunku Raciborza, zmieniając pas ruchu z prawego na lewy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi. W efekcie 29-latek gwałtowanie zahamował, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Następnie wypadł z jezdni, dachował i uderzył w płot ogrodzenia dźwiękochłonnego. Kierowca białego busa odjechał z miejsca zdarzenia. Choć zdarzenie wyglądało poważnie, na szczęście okazało się niegroźne w skutkach. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego doznał ogólnych potłuczeń ciała. Rybniccy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

 

 


 

  • Radiowóz, w tle policjanci prowadzący czynności na miejscu zdarzenia drogowego.
  • Audi A3 w rowie, policjant prowadzi czynności.
  • Służby na miejscu zdarzenia drogowego.