Policja i sport

Śląscy policjanci na podium

Drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajęła trzecie miejsce podczas podczas Pierwszych Mistrzostw Polski Policji w Tenisie Stołowym. Nasz zawodnik - Adam Kasperski - w konkurencji indywidualnej powyżej 40 lat, stanął na II miejscu podium. Zawody rozegrano 25 i 26 września 2015 roku w Świeciu. Turniejowi patronowali: Minister Spraw Wewnętrznych, Komenda Główna Policji i Polski Związek Tenisa Stołowego.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy była współorganizatorem Mistrzostw Polski Policji w Tenisie Stołowym. Turniej, pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji i Polskiego Związku Tenisa Stołowego, rozegrano w Świeciu. Przez dwa dni piętnaście trzyosobowych drużyn z Komend Wojewódzkich Policji w Białymstoku, Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu rywalizowało ze sobą w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych.

Śląscy policjanci, po zaciętej walce, zajęli ostatecznie III miejsce. Nasz zawodnik - Adam Kasperski - w konkurencji indywidualnej powyżej 40 lat, stanął na II miejscu podium.

Wyniki rozgrywek drużynowych:

I miejsce - drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

w składzie: Arkadiusz Mularczyk, Dariusz Butrym, Przemysław Rybikowski;

II miejsce - drużyna nr 2 z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

w składzie: Krzysztof Zgłobicki, Maciej Rakowicz, Artur Kowal;

III miejsce - drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

w składzie : Adam Kasperski, Krystian Tokarski, Adrian Burkowski.

Wyniki w kategorii indywidualnej powyżej 40 lat:

I miejsce - Arkadiusz Mularczyk reprezentujący KWP we Wrocławiu;

II miejsce - Adam Kasperski reprezentujący KWP w Katowicach;

III miejsce - Dariusz Butrym reprezentujący KWP we Wrocławiu.

Wyniki w kategorii indywidualnej do 40 lat:

I miejsce - Maciej Rakowicz reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy;

II miejsce - Przemysław Rybikowski z drużyny KWP we Wrocławiu;

III miejsce - Artur Kowal reprezentant KWP w Bydgoszczy.

Puchary zwycięzcom wręczyli między innymi: Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, Prezes Okręgowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Prezes Kujawsko-Pomorskiej Grupy IPA.