Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Policjanci podczas konferencji naukowej „Bezpieczeństwo ruchu drogowego w Metropolii”

W auli Politechniki Śląskiej w Katowicach odbyła się konferencja naukowa „Bezpieczeństwo ruchu drogowego w Metropolii”. Wśród prelegentów znaleźli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Stróże prawa opowiadali o zagrożeniach czyhających i stwarzanych przez młodych kierowców.

Wczoraj w auli Politechniki Śląskiej w Katowicach odbyła konferencja naukowa „Bezpieczeństwo ruchu drogowego w Metropolii”. Wśród prelegentów, obok wykładowców szkół wyższych, znaleźli się także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W ramach prowadzonego przez nich panelu konferencyjnego „Młody – odpowiedzialny na drodze”, eksperci z drogówki oraz zaproszeni przez nich goście przedstawili wykład o zagrożeniach powodowanych przez młodych kierowców. Kierowca rajdowy Jakub Lesiak, jako kilkukrotny poszkodowany w wypadkach, opowiadał o szansach i zagrożeniach na drodze, natomiast uczestnik motocyklowej wyprawy na Nordkapp zimą, Marek Suslik, który przeżył wypadek motocyklowy, w swoim wystąpieniu mówił o niebezpieczeństwach czyhających na kierowców jednośladów. 

O współczesnych zagrożeniach komunikacyjnych – agresji, alkoholu, narkotykach, korzystaniu z telefonu komórkowego i czasie reakcji mówiła psycholog transportu Iwona Kmieć. Z wykładem na temat rekonstrukcji wypadków drogowych – błędach uczestników i ich skutkach wystąpił biegły z zakresu ruchu drogowego Arkadiusz Baran.

Ładowanie odtwarzacza...