Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
Rekrutacja

Statystyki

2020-02-18
Rozboje0
Kradzieże19
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2020-02-17
Rozboje3
Kradzieże37
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2020-02-16
Rozboje0
Kradzieże17
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
2020-02-15
Rozboje1
Kradzieże16
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2020-02-14
Rozboje1
Kradzieże22
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
Urząd Służby Cywilnej
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Zmiany na stanowiskach kierowniczych, wyróżnienia oraz pożegnanie kończących służbę oficerów

  W siedzibie śląskiej policji odbyła się dzisiaj uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w kilku komendach miejskich i powiatowych. Rozkazy o powierzeniu obowiązków wręczono 3 oficerom z garnizonu śląskiego. Podczas spotkania pożegnano także 6 oficerów odchodzących na emeryturę. Uroczystość była również okazją do wręczenia 17 wyróżnionym policjantom listów gratulacyjnych i nagród pieniężnych za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Rozkazy, wyróżnienia i podziękowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński wraz ze swoim Zastępcą insp. Mariuszem Krzystyniakiem.

 2. Przeliczył się co do swoich możliwości

  Bywa, że młodzi ludzie wychowani na grach komputerowych i filmach akcji, sądzą, że realne życie ma coś wspólnego z tym wirtualnym. Prezentujemy filmik z pościgu za audi, które prowadzi 20-latek z niewielkim doświadczeniem jako kierowca. Młodzieniec był przekonany, że jest kierowcą sprytnym i wytrawnym, więc na drodze może pozwolić sobie na wiele...

 3. Wyciągnęli poszukiwanego spod ziemi

  Sprawy poszukiwawcze nie należą do spektakularnych. Ustalenie miejsc ukrywania się podejrzanych o dokonanie przestępstw lub osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości wymaga pełnego zaangażowania policjantów. Warto jednak wspomnieć o policjantach – poszukiwaczach, którzy nie odpuszczają i są w stanie „wyciągnąć” poszukiwanego nawet spod ziemi...

 4. Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Świerklanach

  Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Świerklanach. W wydarzeniu udział wzięli m.in. parlamentarzyści z okręgu rybnickiego, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński, kadra kierownicza komendy wojewódzkiej oraz rybnickiej policji, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz mieszkańcy. Symboliczny klucz do siedziby posterunku przekazał Szef śląskich policjantów.

 5. Zapłać za mandat od razu, każdy patrol ruchu drogowego na Śląsku ma terminal

  Dostałeś mandat, za który chcesz zapłacić od razu? Przypominamy, że od lutego 2018 r. to żaden problem. Patrole ruchu drogowego w całym kraju, w tym także na terenie województwa śląskiego zostały wyposażone w terminale płatnicze, dzięki którym za mandat można będzie zapłacić kartą.

 6. Sosnowieccy policjanci rozwiązali zagadkę sprzed ponad 16 lat

  Sosnowieccy kryminalni prowadzący poszukiwania rozwiązali zagadkę tożsamości mężczyzny, którego częściowo spalone zwłoki odnaleziono po pożarze w jednym z bloków w centrum miasta w 2003 roku. Przez ponad 16 lat policjanci nie ustawali w wysiłkach, by ustalić kim był bezdomny człowiek, którego życie zakończyło się tak tragicznie. Pomimo wielu lat, które upłynęły od tragicznego pożaru, policjanci nie zaprzestali badania sprawy. Ich wysiłek pozwolił na poznanie tożsamości mężczyzny.

 7. Komisariat Policji w Kuźni Raciborskiej najlepszy na Śląsku

  Na ten sukces policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej pracowali cały ubiegły rok. Dzięki wysokiej wykrywalności przestępstw na poziomie 94,2 procent, komisariat zajął 1. miejsce w garnizonie śląskim. Komendanci komisariatu kom. Marek Ryszka i podkom. Jacek Musiolik odebrali gratulacje od władz gminy.

 8. Policjanci przechwycili narkotyki warte blisko 100 tys. złotych

  Sosnowieccy kryminalni, działając wspólnie z policjantami z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego mieszkaniu i samochodach stróże prawa znaleźli łącznie ponad 4,6 kg środków odurzających. Ich czarnorynkowa wartość to prawie 100 tys. złotych. U 36-latka znaleziono również broń palną i dwie atrapy broni krótkiej.

 9. TRUCK & BUS

  Dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 10. Podziękowania za odwagę dla mundurowych z katowickiej „dwójki”

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Pawła Barskiego wpłynęły podziękowania od Komendanta Miejskiego Państwowej Straż Pożarnej w Katowicach mł. bryg. Arkadiusza Korzeniewskiego dla policjantów z Komisariatu Policji II w Katowicach. Komendant Miejski PSP w Katowicach podziękował za wzorową postawę oraz odwagę, jaką wykazali się sierż. szt. Łukasz Głowacki i sierż. szt. Tomasz Ziołkowski podczas podjętej interwencji związanej z pożarem mieszkania.