Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2019-01-15
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
2019-01-14
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2019-01-13
Rozboje4
Kradzieże12
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2019-01-12
Rozboje1
Kradzieże27
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący45
2019-01-11
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

  Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 2. Wciep na luz z 88,7 i rudzką drogówką

  Dziś od rana rudzka drogówka wraz z Radiem Piekary prowadziła działania w rejonie przejścia dla pieszych przy 1 Maja 78. Policjanci, radiowcy i wolontariusze obserwowali zachowanie kierowców wobec pieszych. Radiowe iglo stanęło przy przejściu dla pieszych, gdzie w ubiegłym roku doszło do największej liczby zdarzeń drogowych.

 3. Przeszło 120 porcji marihuany nie trafi na rynek

  Kryminalni z komisariatu I zabezpieczyli przeszło 120 porcji marihuany, amfetaminę i tabletki ekstazy. Trzej podejrzani w tej sprawie usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz przygotowań do ich wprowadzenia na rynek. Dwóch mężczyzn objętych zostało dozorem, mają też poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

 4. Ponad stu policjantów zasiliło śląski garnizon

  Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 118 kolejnych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu służyć społeczeństwu. Wysoka liczba nowo przyjętych jest dowodem na to, że zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji nie brakuje.

 5. Dzielnicowy „uratował nie tylko mienie, ale i nasze życie (...)”

  Mieszkańcy gminy Dąbrowa Zielona postanowili podziękować dzielnicowemu z komisariatu w Koniecpolu asp. Krzysztofowi Łuszczkowi za profesjonalne podejście do wykonywanych czynności służbowych, przysyłając do Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie list. Wyrażają w nim wdzięczność za uratowanie im życia.

 6. Jazdę z 3 promilami zakończyła kolizją przed komisariatem

  Nie kryli swojego zaskoczenia stróże prawa, którzy pełnili wczorajszą służbę w siewierskim komisariacie. Z osobowego forda, który jazdę zakończył na stojącym przed budynkiem policji znakiem drogowym, wyszła ledwo trzymająca się na nogach kobieta. Jak się okazało nie tylko śliski chodnik stanowił problem z utrzymaniem równowagi, ale przede wszystkim stan, w jakim się znajdowała. 43-latka miała w organizmie ponad 3 promile.

 7. Areszt za brutalne pobicie

  Tymczasowy areszt dla 32-latka oraz dozór policyjny dla 34-latka to wynik pracy świętochłowickich stróżów prawa. Dwaj mężczyźni są sprawcami brutalnego pobicia, do którego doszło w centrum miasta. Ich ofiarą padł 51-letni mieszkaniec Świętochłowic, który zaraz bo pobiciu trafił do szpitala. Sprawcom tego pobicia grozi nawet 10 lat więzienia.

 8. Uwaga kierowcy - ślisko na drogach!

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 9. Kuźniańscy policjanci zapobiegli tragedii

  Telefoniczna informacja od świadka i szybka interwencja kuźniańskich policjantów zapobiegły tragedii. Mundurowi uratowali 29-letniego mężczyznę, który usiłował targnąć się na swoje życie. Desperat trafił pod opiekę lekarzy.

 10. Rudzcy policjanci zatrzymali pseudokibiców odpowiedzialnych za zniszczenie samochodu

  Uzbrojonych w maczety pseudokibiców zatrzymani policjanci z rudzkiej drogówki. Dwóch młodych mężczyzn, w sobotnie popołudnie usiłowało zaatakować innego kibica w rudzkim Orzegowie. Ostatecznie doszło do zniszczenia zaparkowanego samochodu i kradzieży piły spalinowej. Mundurowi z Rudy Śląskiej wkroczyli do akcji zaraz po tym jak dowiedzieli się, że po jednej z ulic Orzegowa biegają pseudokibice z maczetami.