Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja
Urząd Służby Cywilnej

Statystyki

2020-08-22
Rozboje0
Kradzieże29
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
2019-08-20
Rozboje0
Kradzieże40
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
2019-08-19
Rozboje0
Kradzieże59
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
2019-08-18
Rozboje1
Kradzieże21
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31
2019-08-17
Rozboje3
Kradzieże15
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący34
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Serwis kąpieliskowy
Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymani w związku z zabójstwem

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie z kryminalnymi z Chorzowa zatrzymali we Wrocławiu 40-letniego mężczyznę i jego 33-letnią partnerkę podejrzanych o dokonanie zabójstwa zaginionego 35-letniego mieszkańca Chorzowa. Natomiast w Katowicach katowiccy kryminalni i policyjni kontrterroryści zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o to zabójstwo. W celu zatarcia śladów zbrodni sprawcy spalili ciało zaginionego. Przy zatrzymanych oraz w trakcie przeszukań policjanci znaleźli broń palną, granat ręczny, środki służące do wytwarzania materiałów wybuchowych i duże ilości narkotyków. Decyzją sądu zatrzymani trafili do aresztu. Czynności w sprawie trwają.

 2. Policyjne zabezpieczenie obchodów Święta Wojska Polskiego

  Uroczysta Msza Święta w Kościele Garnizonowym z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz jego małżonki zainaugurowała centralne obchody Święta Wojska Polskiego w Katowicach. Uczestniczył w niej I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Głównym punktem wydarzenia była defilada Wierni Polsce. Około 200 tys. widzów podziwiało przemarsz 2600 żołnierzy, a także wojskowe pojazdy i statki powietrzne. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwali Śląscy Policjanci i ich koledzy z innych garnizonów oraz zaprzyjaźnione służby.

 3. Wprowadzenie nowego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się dzisiaj uroczysta zbiórka związana ze zmianą na szczeblu kierowniczym śląskiej Policji. Komendant Główny Policji delegował z urzędu do czasowego pełnienia służby i powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Arturowi Bednarkowi. Wprowadzenia dokonał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele kadry kierowniczej śląskiej Policji.

 4. Wyżywienie policjantów podczas zabezpieczenia Święta Wojska Polskiego

  W niektórych mediach pojawiły się artykuły o rzekomo niewystarczającym wyżywieniu, przygotowanym dla policjantów zabezpieczających ubiegłotygodniowe centralne obchody Święta Wojska Polskiego w Katowicach. Informacje te miały pochodzić od policjantów, którzy przyjechali wspomóc śląskich mundurowych w tym zabezpieczeniu z innych regionów Polski. Pragniemy poinformować, że przygotowane menu spełniało wszystkie normy wartości odżywczych i energetycznych.

 5. Katowiccy policjanci zatrzymali poszukiwaną 5 listami gończymi

  Policjanci z katowickiej komendy zatrzymali 49-letnią mieszkankę Katowic, która była poszukiwana 5 listami gończymi. Kobieta od kilku lat ukrywała się przed organami ścigania poza granicami kraju. Ma ona na swoim koncie wiele oszustw, za które zasądzono wobec niej wyroki na łączną karę ponad 10 lat więzienia.

 6. Tragiczny wypadek w lesie

  Siewierscy stróże prawa ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Dziewki. W trakcie ścinania drzewa spadający pień uderzył w głowę 64-letnią mieszkankę powiatu będzińskiego. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła.

 7. Nieoczekiwana pobudka

  Wczoraj policjanci z wodzisławskiego wydziału ruchu drogowego zostali wezwani do nietypowej interwencji. O zdarzeniu poinformował mundurowych świadek, który zauważył auto w stawie i jakąś osobę pływającą obok niego. Okazało się, że kierowca renault zasnął za kierownicą, zjechał z drogi i wjechał do stawu hodowlanego. Na szczęście zdołał w porę wydostać się z auta i dopłynąć do brzegu. Samochód udało się wyciągnąć przy pomocy specjalistycznego sprzętu strażackiego.

 8. Centralne obchody Święta Wojska Polskiego-informacja o ruchu pieszych i komunikacji miejskiej

  Już 15 sierpnia w Katowicach odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego. Organizatorzy wydarzenia spodziewają się co najmniej kilkudziesięciu tysięcy osób, które będą oglądać defiladę. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje w zakresie ruchu pieszych oraz komunikacji publicznej.

 9. Pijany ojciec wiózł samochodem 4-letnią córkę

  Prawie 2 promile miał w organizmie 36-letni kierowca osobówki. Pasażerem samochody była jego 4-letnia córka. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do jazdy. Za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem.

 10. Krwawy finał domowej awantury

  Na 3 miesiące trafił do aresztu śledczego 68-letni mieszkaniec Żor, który podczas kłótni ugodził nożem 39-letniego syna. Pokrzywdzony doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i trafił do szpitala. Ojciec 39-latka zbiegł z miejsca zdarzenia, ale w krótkim czasie został zatrzymany przez policjantów.