Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2019-04-18
Rozboje1
Kradzieże34
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2019-04-17
Rozboje3
Kradzieże31
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2019-04-16
Rozboje3
Kradzieże36
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2019-04-15
Rozboje5
Kradzieże42
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
2019-04-14
Rozboje0
Kradzieże17
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Spotkanie wielkanocne w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wielkanocne spotkanie kierownictwa garnizonu policji województwa śląskiego. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele administracji rządowej i władz samorządowych, szefowie zaprzyjaźnionych służb i instytucji oraz policyjni kapelani. Zgromadzeni goście złożyli sobie życzenia i symbolicznie podzielili tradycyjnym wielkanocnym poczęstunkiem.

 2. Uroczyste obchody 79. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

  Dzisiaj przed Grobem Policjanta Polskiego na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej, odbyły się obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Zebrani uczcili pamięć kilku tysięcy policjantów, zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r. W uroczystości udział wzięli Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha, szef śląskiego garnizonu nadinsp. Krzysztof Justyński oraz przedstawiciele m.in. władz wojewódzkich i samorządowych.

 3. W wypadku zginął policjant na służbie. Cześć Jego pamięci!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi – sierż. szt. Adama Łobockiego z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Policjant zginął w wypadku drogowym podczas pełnienia służby. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratora. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu własnym, kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych składa Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 4. Z siekierą na "ustawkę"

  Dwaj nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat uciekli z ośrodka wychowawczego, by wymierzyć "sprawiedliwość" po tym, jak jednego z nich opuściła dziewczyna. Na umówioną "ustawkę" z jej nowym partnerem przyszli wsparci towarzystwem 40-letniego konkubenta matki jednego z nastolatków. W wyniku ataku z użyciem siekiery, ich 19-letnia ofiara doznała złamania ręki. Będzińscy policjanci zatrzymali już 16-latka. Zatrzymanie jego dwóch kompanów jest już tylko kwestią czasu.

 5. Policjanci zwalczają przestępczy proceder nielegalnego przewożenia i składowania niebezpiecznych odpadów

  Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą kilkadziesiąt postępowań dotyczących nielegalnego składowania odpadów. Od początku 2018 roku zakończono 6 tzw. spraw odpadowych, w ramach których ponad 30 osobom postawiono zarzuty i skierowano akty oskarżenia. Niebezpieczne substancje, które przestępcy składują bez zachowania wymaganych warunków, to prawdziwe ekologiczne „bomby” - zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt oraz środowiska naturalnego. Dlatego w walce z tym niebezpiecznym procederem policjanci współpracują z przedstawicielami wielu służb i instytucji. Efektem są kolejne zatrzymania i akty oskarżenia.

 6. Okradali domy na terenie całego kraju

  Grupa zajmująca się włamaniami do domów jednorodzinnych została rozpracowana przez policjantów z KWP w Bydgoszczy i Katowicach oraz KMP w Mysłowicach. Dwóch podejrzanych mieszkańców Warszawy zostało zatrzymanych w stolicy, trzeci jest poszukiwany. Sprawcy mogli włamać się do kilkudziesięciu domów na terenie całego kraju.

 7. Uroczyste pożegnanie Komendanta Roberta Trzupka

  Dzisiaj odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie inspektora Roberta Trzupka. W wydarzeniu uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Roman Rabsztyn oraz wielu zaproszonych gości. Komendant podziękował mundurowym i pracownikom cywilnym za wieloletnią współpracę i wzorowe pełnienie obowiązków służbowych.

 8. Otwarcie wystawy „Zgładzona Formacja. Policja Województwa Śląskiego 1922-1939”

  Dzisiaj, w samo południe, w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach, została otwarta wystawa „Zgładzona Formacja. Policja Województwa Śląskiego 1922-1939”. Poświęcona historii śląskich policjantów, ma przybliżyć tragiczne losy przeszło 1000 funkcjonariuszy, ich służby, walki i dokonanej na nich zbrodni. W dzisiejszym otwarciu wystawy udział wzięli m.in. dr Andrzej Sznajder, dyrektor katowickiego oddziału IPN i przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 9. Uroczyste spotkanie wielkanocne w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

  W sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek zaprosił na tradycyjne już śniadanie kierownictwo Wydziału Gabinet KWP w Katowicach oraz Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W spotkaniu wzięli udział również Wicewojewoda Robert Magdziarz oraz Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Magdalena Szewczuk-Szturc.

 10. O włos od tragedii przez pijanego kierowcę

  Mrożące krew w żyłach chwile przeżył kierowca samochodu osobowego, który mijał rozpędzoną tigrę. Siedzący za kierownicą opla 41-latek przejechał pas zieleni oddzielający jezdnie i wjechał pod prąd na przeciwległy pas ruchu, cudem unikając zderzenia. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Grożą mu 2 lata więzienia.