Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-08-13
Rozboje1
Kradzieże38
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
2018-08-12
Rozboje3
Kradzieże16
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący40
2018-08-11
Rozboje1
Kradzieże17
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
2018-08-10
Rozboje1
Kradzieże46
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
2018-08-09
Rozboje1
Kradzieże40
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Każde wykroczenie oceniamy indywidualnie

  W ostatnich dniach w mediach elektronicznych pojawiła się notatka napisana przez jednego z policjantów z Komisariatu Policji w Pszowie, wyjaśniająca okoliczności zastosowania pouczenia. W żadnej z jednostek śląskiego garnizonu policji nie prowadzi się działań zniechęcających do udziału w proteście. Notatka miała wyłącznie na celu wyjaśnienie wątpliwości, co do zasadności zastosowania pouczenia w tym konkretnym przypadku.

 2. Pilny apel do uczestników dzisiejszego zdarzenia w Częstochowie na ul. Mirowskiej

  Apelujemy do uczestników dzisiejszego zdarzenia drogowego na ulicy Mirowskiej w Częstochowie, którzy ponieśli obrażenia ciała, nawet niewielkie lub mieli kontakt z krwią, o pilne zgłoszenie się do najbliższego szpitala. Jedna z osób jadących autobusem, która doznała skaleczenia powiadomiła, że jest nosicielem wirusa HIV.

 3. Areszt za brutalne pobicie w Częstochowie

  Częstochowscy policjanci zatrzymali 20-latka i jego młodszego kolegę, podejrzanych o brutalne pobicie w centrum miasta i posiadanie narkotyków. Jak ustalili śledczy, mężczyźni, wspólnie z trzecim napastnikiem, zaatakowali pokrzywdzonych, bijąc ich i kopiąc po całym ciele. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli w piwnicy użytkowanej przez 20-latka prawie 40 porcji marihuany. Sąd zadecydował o umieszczeniu zatrzymanego w tymczasowym areszcie.

 4. Najważniejszy był czas. Policyjny pilotaż ulicami Piekar Śląskich

  Policjanci z piekarskiej drogówki przeprowadzili pilotaż auta, w którym przewożono 5-letnie dziecko wymagające natychmiastowej pomocy medycznej. Stróże prawa zatrzymali pojazd do kontroli drogowej po tym, jak zmierzyli prędkość z jaką poruszało się nadjeżdżające bmw. Ze względu na stan chłopca mundurowi uznali, że rodzic przekraczając dozwoloną prędkość działał w stanie „wyższej konieczności”, a następnie zapewnili rodzicom dziecka szybki i bezpieczny przejazd do placówki medycznej.

 5. Policjanci przejęli 10 kg dopalaczy

  W trakcie wspólnych działań bytomskich stróżów prawa, policjantów z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszy śląskiej służby celno-skarbowej z psem „Rossi”, przejęto prawie 10 kg dopalaczy oraz zabezpieczono blisko 50 tys. zł w gotówce. Zatrzymana trójka bytomian w wieku od 20 do 23 lat handlowała zakazanymi środkami za pośrednictwem strony internetowej na terenie całego kraju. Zatrzymanym, związanymi ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich, grozi teraz do 12 lat więzienia.

 6. Znalazłeś niewybuch? Nie ruszaj go i natychmiast powiadom policję!

  W poniedziałek po południu dyżurny katowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna wykopał około 60 cm niewybuch, następnie zapakował do bagażnika i pojechał do skupu złomu, żeby go sprzedać. Gdy mu się to nie udało, wrócił do domu i powiadomił policję. Jego zachowanie doprowadziło do ewakuacji około 50 osób z pobliskich bloków i domów jednorodzinnych. Tego samego dnia wieczorem, do 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego OP, dwie kobiety przyniosły pocisk przeciwlotniczy. Policjanci przestrzegają i apelują, takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać.

 7. Ponad 25 lat jako policjant niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali... DZIŚ TO ON POTRZEBUJE POMOCY...

  Aleksander Heller jest byłym policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Przez ostatnie lata służby pracował w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie Policji w Skoczowie. Przez ponad 25 lat pracy czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Dziś to on potrzebuje naszej pomocy.

 8. MSWiA i służby apelują o rozwagę nad wodą!

  W pierwszy sierpniowy weekend padł tragiczny rekord nad polskimi wodami. W ciągu trzech ostatnich dni w kraju utonęło 30 osób. Wczoraj w Dąbrowie Górniczej utonął 28-latek. Od początku roku w naszym województwie utonęło 17 osób, a od początku wakacji 5 osób. MSWiA i służby apelują o rozsądek. Choć za nami dopiero połowa wakacji, to już można mówić o tym, że będą one należały do jednych z najtragiczniejszych jeśli chodzi o liczbę utonięć w kraju. Ostatnie dni to przerażający bilans. Zadbajmy o bezpieczeństwo wypoczywając nad wodą.

 9. Prezentujemy cykl artykułów "Policja 997" poświęcony policyjnym pasjonatom

  Policyjny miesięcznik Komendanta Głównego Policji - „Policja 997” zaprezentował „WYDANIE SPECJALNE”, poświęcone w całości pasjonatom prospołecznym w policyjnych mundurach. Wszyscy poświęcają swój wolny czas, by zmienić świat wokół siebie na lepszy. W pierwszej części wydania opisano 26 mundurowych, z których aż 10 pochodzi z województwa śląskiego. Warto bliżej poznać ich sylwetki, które przedstawimy Państwu po kolei w każdy weekend na naszej stronie i fanpage'u na Facebooku oraz Twitterze.

 10. Cmentarny złodziej zatrzymany, policjanci odzyskali kilkadziesiąt lampionów

  Kryminalni z piekarskiej komendy zatrzymali podejrzanego 60-latka, a następnie zabezpieczyli 25 kamiennych lampionów, których łączna wartość szacowana jest na co najmniej kilka tysięcy złotych. Mieszkaniec Bytomia działając na terenie Piekar Śląskich i miast ościennych ograbiał groby zmarłych. Mężczyźnie grozi nawet 8-letni pobyt w więzieniu. Stróże prawa z piekarskiej jednostki poszukują teraz właścicieli części skradzionych lampionów, którzy dotychczas nie zgłaszali faktu kradzieży.