Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja
Urząd Służby Cywilnej

Statystyki

2019-09-17
Rozboje1
Kradzieże39
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
2019-09-16
Rozboje1
Kradzieże44
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
2019-09-15
Rozboje1
Kradzieże17
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący37
2019-09-14
Rozboje0
Kradzieże17
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach22
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący38
2019-09-13
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zapobiegli konfrontacji kibiców po wczorajszym meczu Górnika Zabrze

  Policjanci zabezpieczający przejazd kibiców po niedzielnym meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Śląska Wrocław zapobiegli bójce szalikowców. Pseudokibice sympatyzujący z chorzowską drużyną próbowali doprowadzić do konfrontacji z wracającymi z meczu kibicami Górnika. Szybka reakcja policji pozwoliła na uniknięcie starcia dwóch antagonistycznych grup na ulicach Rudy Śląskiej.

 2. Uczcili pamięć pomordowanych i poległych policjantów II Rzeczypospolitej

  Na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyła się uroczystość ku czci pomordowanych i poległych policjantów II RP. Główna część wydarzenia miała miejsce przed Grobem Policjanta Polskiego. Tegoroczny Dzień Pamięci przypada w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, agresji Związku Sowieckiego na Polskę oraz 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Obchody poprzedziła msza święta odprawiona w intencji policjantów w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla. W uroczystościach wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 3. Śląska konwojówka - filar odpowiedzialności za policyjne eskorty

  W sądzie okręgowym usytuowanym na terenie katowickiego oddziału prewencji odbyła się kolejna rozprawa pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. 36 oskarżonych pozbawionych wolności, na rozprawy konwojowanych jest z 15 jednostek penitencjarnych. Za ich skuteczny i bezpieczny transport odpowiedzialni są policjanci z Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach.

 4. Śląscy policjanci wicemistrzami Polski

  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Zawiercie 2019. Wczoraj i dziś policjanci walczyli o tytuł najlepszych siatkarzy. W zawodach wzięło udział 9 drużyn z całej Polski. Najlepszą okazała się reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Tuż za nią uplasowali się policyjni siatkarze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak.

 5. Tragiczny wypadek na A4 w Gliwicach. Zginął policjant

  W piątek około godziny 23.00 na autostradzie A4 w Gliwicach doszło do tragicznego wypadku. Samochód jadący w kierunku Katowic zderzył się z jeleniem. W wyniku zdarzenia zginął 41-letni policjant z Leszna.

 6. Zatrzymani za posiadanie narkotyków

  Policjanci z wydziału kryminalnego jastrzębskiej komendy zatrzymali 30 i 31-letniego mężczyznę, którzy w jednym z garaży na osiedlu Zdrój posiadali znaczne ilości środków odurzających. Przechwycone narkotyki to m.in. 7 kg marihuany, ponad 5 tys. tabletek ecstasy, 4 litry płynnej amfetaminy i 200 gramów haszyszu. Zatrzymani usłyszeli już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, grozi im do 10 lat więzienia. Wobec jednego z mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt.

 7. Śląscy kontrterroryści na podium morderczego Grom Challenge

  Na poligonie w miejscowości Czerwony Bór odbyły się Grom Challenge- prestiżowe zawody wzorowane na pierwszych selekcjach do elitarnej jednostki wojskowej GROM. Ekstremalny bieg terenowy zgromadził blisko 200 osób, które musiały pokonać 25-kilometrową trasę i ponad 60 przeszkód. A wszystko to w wojskowym ekwipunku. W zmaganiach udział wzięli również śląscy kontrterroryści, którzy stanęli na podium zawodów.

 8. III Zawody Sprawnościowe OPP w Katowicach rozstrzygnięte

  W katowickim oddziale prewencji zakończyły się trzecie zawody sprawnościowe o puchar Dowódcy OPP w Katowicach. Do rywalizacji stanęło 56 policjantów podzielonych na siedem drużyn reprezentujących każdą z kompanii jednostki. Zawody miały na celu podnoszenie sprawności fizycznej mundurowych oraz kształtowanie współpracy zespołowej w duchu sportowej rywalizacji. Finał zawodów odbył się w czwartek, na zbiorniku wodnym Mitręga.

 9. Zatrzymali ferrari, które „pędziło” 177 km/h

  W naszym mieście, podobnie jak w innych w całym kraju, działają specjalne grupy "SPEED", zwalczające niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Poza mundurowymi z drogówki, w ich skład wchodzą również policjanci z pionów kryminalnych, prewencji i zwalczających cyberprzestępczość. Podczas jednej z ostatnich służb, policjanci katowickiej drogówki zatrzymali ferrari, które "pędziło" z prędkością 177 km/h.

 10. Policyjne działania pn. „TELEFONY”

  16 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem. W tym samym czasie akcje o podobnym charakterze prowadzone są niemal we wszystkich państwach europejskich.