Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
Rekrutacja

Statystyki

2020-06-04
Rozboje1
Kradzieże32
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2020-06-03
Rozboje0
Kradzieże30
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
2020-06-02
Rozboje0
Kradzieże24
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
2020-06-01
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2020-05-31
Rozboje1
Kradzieże7
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
Urząd Służby Cywilnej
Spartakiada Sportowa 2020

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Omijaj „korki” na drodze ze Śląską Policją

  Jako pierwsza w kraju Komenda Wojewódzka w Katowicach udostępnia informacje on-line o utrudnieniach na drogach. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do zdarzenia drogowego. Istotną zaletą tego rozwiązania dla wszystkich uczestników ruchu drogowego jest możliwość natychmiastowego przekonania się o tym, co zajmie nam więcej czasu – wybór drogi objazdem czy oczekiwanie w zatorze drogowym potocznie nazywanym „korkiem”.

 2. Nielegalni imigranci zatrzymani w Katowicach

  W czwartek na terenie Katowic, policjanci Oddziału Prewencji Policji zatrzymali grupę obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. O podejrzeniu przekroczenia granicy niezgodnie z prawem powiadomił kierowca TIR-a, który jechał z ładunkiem ziemniaków pochodzących z Grecji. Jak się okazało, oprócz ziemniaków do Katowic nieświadomie przywiózł grupę nielegalnych imigrantów.

 3. Podziękowania dla krwiodawców

  Do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. dr. Krzysztofa Justyńskiego wpłynęło podziękowanie od Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach dr. n. med. Stanisława Dyląga. Pan Dyrektor wyraził wdzięczność za wsparcie, pomoc i zorganizowanie kolejnej już akcji pobierania krwi przy katowickiej komendzie wojewódzkiej. Chociaż policjanci i pracownicy cywilni zawsze chętnie oddają krew, to ostatnia akcja była dla nas wyjątkowo szczególna. Zebrana krew pomoże również w leczeniu Bartosz Mazura - naszego kolegi z KWP w Katowicach, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę.

 4. Wznowienie doboru do służby w Policji

  Informujemy, że Komendant Główny Policji wznowił prowadzenie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji. Już od 8 czerwca 2020 roku osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego w jednostkach miejskich/powiatowych Policji woj. śląskiego lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W związku z utrzymującym się stanem epidemii, kandydaci do służby w trakcie pobytu w jednostce Policji winni stosować maseczki ochronne i jednorazowe rękawiczki.

 5. Potężne uderzenie śląskich kryminalnych w mafię śmieciową

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej od maja 2019 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prowadzą sprawę tzw. mafii śmieciowych. Efektem działań kryminalnych jest rozbicie dwóch zorganizowanych grup przestępczych, postawienie prokuratorskich zarzutów 27 osobom i zabezpieczenie gotówki i majątku podejrzanych o wartości prawie 3,5 mln złotych. Jak oszacowali śledczy, w toku swojej działalności przestępcy nielegalnie pozbyli się ok. 14,5 tys. ton niebezpiecznych odpadów.

 6. Policjanci z Orzesza w akcji #GaszynChallenge

  Akcja charytatywna trwa. To walka z czasem oraz wyzwanie, jakim jest zebranie ogromnej sumy na leczenie Maleństwa. Policjanci z Orzesza właśnie wsparli akcję strażaków z Gaszyna. Zasady #GaszynChallenge są następujące: wystarczy tylko wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadań.

 7. Śmiertelny wypadek na zabrzańskim odcinku DK88

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na zabrzańskim odcinku DK88. Niestety, w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, po przetransportowaniu do szpitala zmarł kierowca osobówki. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i trzeźwość za kółkiem.

 8. 3 czerwca… czarna środa na będzińskich drogach

  3 czerwca 2020 r. zapisał się czarnymi literami w kronikach powiatu będzińskiego. Jednego dnia życie straciły 3 młode osoby... W wypadku osobowej mazdy na Al. Kołłątaja w Będzinie zginął 28- letni mężczyzna i pasażerka – jego rówieśnica. Natomiast Mierzęcicach na ul. Widokowej śmierć poniosła 20-letnia rowerzystka.

 9. Multirecydywista znowu w areszcie. Śmiertelnie pobił znajomego

  Na wniosek policji i prokuratury, chorzowski sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu sprawcy śmiertelnego, ciężkiego uszkodzenia ciała. 32-letni mężczyzna dotkliwie pobił 62-latka w jednym z mieszkań na terenie miasta. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł. Teraz jego oprawcy grozi nawet dożywotnie więzienie.

 10. Dzień Dziecka ze śląskimi policjantami pełen uśmiechu i radości

  Śląscy policjanci z okazji Dnia Dziecka odwiedzili podopiecznych katowickiego domu dziecka. Mundurowi zorganizowali dla najmłodszych sporo atrakcji. Dzieci mogły wysłuchać utworów zagranych specjalnie dla nich przez Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Radosne spotkanie umilał im także Sznupek – maskotka śląskiej Policji. Nie zabrakło również upominków i wesołych momentów, a wszystko po to, by wywołać uśmiech na buziach dzieci i w wyjątkowej atmosferze uczcić ich święto.