Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
Rekrutacja

Statystyki

2019-12-09
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący50
2019-12-08
Rozboje0
Kradzieże12
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2019-12-07
Rozboje2
Kradzieże24
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
2019-12-06
Rozboje2
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący7
2019-12-05
Rozboje0
Kradzieże29
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
Urząd Służby Cywilnej
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Poranny rajd nietrzeźwego kierowcy zakończony ujęciem obywatelskim

  Dzięki postawie mieszkańca Mysłowic, który zareagował na niebezpieczną jazdę bmw, być może nie doszło do tragedii na drodze, a policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Był nim 66-letni siemianowiczanin, który pomimo ponad 2 promili alkoholu w organizmie zdecydował się na poranną przejażdżkę. Okazało się również, że obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami, który został orzeczony za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu surowsza kara, bo nawet 5 lat więzienia

 2. Instruktorzy strzelań policyjnych zostali ratownikami

  Zakończyło się szkolenie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy dla instruktorów strzelań policyjnych. Przedsięwzięcie zostało sfinalizowane na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach a katowicką szkołą policji. Po ukończeniu tego kursu instruktorzy strzelań zostali ratownikami, co stanowi doskonałe przygotowanie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa podczas prowadzonych przez nich zajęć strzeleckich.

 3. Osiem osób zginęło w wyniku wybuchu budynku w Szczyrku. Śledczy wyjaśniają okoliczności tragedii

  Policjanci pod ścisłym nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczynę i okoliczności wybuchu budynku mieszkalnego, do którego doszło 4 grudnia w Szczyrku. W zdarzeniu zginęło 8 osób, w tym 4 dzieci. Na miejscu od kilkunastu godzin pracują policjanci, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia, wykonują czynności dochodzeniowo-śledcze oraz dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym w rejonie miejsca zdarzenia. Nieprzejezdna dla samochodów osobowych jest ulica Myśliwska.

 4. Bądź bezpieczny przez cały rok!

  Policja jako formacja mundurowa stoi na straży bezpieczeństwa obywateli oraz ładu i porządku publicznego. Nasze działania mają różne formy. Patrole, zabezpieczenia, interwencje czy dochodzenia są ważnymi działaniami, będącymi zazwyczaj następstwem popełnionego przestępstwa lub zagrożenia bezpieczeństwa. Ważne więc jest, aby społeczeństwo było gotowe i świadome zagrożeń oraz wiedziało jak im zapobiegać. Właśnie z tego powodu powstał kalendarz, który oprócz swojej oczywistej funkcji, uczy bezpiecznych postaw.

 5. Poszukujemy sprawców kradzieży rozbójniczej - rozpoznajesz ich?

  Sosnowieccy Policjanci z Komisariatu Policji IV prowadzą sprawę kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło w dniu 20 listopada 2019 r. w jednym ze sklepów samoobsługowych w Sosnowcu przy ul. Wojska Polskiego. Dokonało jej dwóch mężczyzn. Publikujemy ich wizerunki z prośbą o pomoc w identyfikacji. Osobom informującym zapewniamy pełną anonimowość.

 6. Policjanci wspólnie z naukowcami na rzecz bezpieczeństwa

  W sosnowieckiej Wyższej Szkole Humanitas odbyła się „Konferencja BLIŻEJ LUDZI - społeczno-edukacyjna funkcja działań na rzecz bezpieczeństwa”. W jej trakcie przybliżona została specyfika działań podejmowanych przez poszczególne grupy zawodowe Policji, ze szczególnym uwzględnieniem służb zajmujących się budowaniem relacji ze społeczeństwem. Poruszono temat współpracy Policji z tymi pionami oraz podejmowania wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa.

 7. Przyłącz się do dyskusji o naszym wspólnym bezpieczeństwie

  Wśród najczęstszych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych w dalszym ciągu w czołówce znajduje się przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. Jakie kary skutecznie zmuszą kierowców do przestrzegania tych przepisów? Zachęcamy do udziału w sondażu, dotyczącym propozycji zmian w przepisach o ruchu drogowym.

 8. Trwa cykl konferencji: „Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni”

  Wydział Prewencji KWP w Katowicach, we współpracy z ekspertami ds. bezpieczeństwa portalu Allegro.pl zorganizował cykl konferencji pn. „Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni”. Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnokrajowego programu „Bezpieczne Zakupy w sieci”. Swoim patronatem objął go Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 9. Granaty znalezione podczas rozbiórki stropu

  Ręczne granaty odłamkowe i kilkadziesiąt sztuk amunicji z okresu I wojny światowej, znaleźli robotnicy podczas rozbiórki drewnianego stropu budynku. Przedmioty ukryte były w ociepleniu, między belkami. Miejsce znaleziska zabezpieczali tarnogórscy policjanci, którzy ewakuowali mieszkańców pobliskiego domu. Niebezpieczne przedmioty zabrali dzisiaj saperzy.

 10. Policjanci walczyli o życie desperata

  Przez kilka minut trwała reanimacja mieszkańca powiatu tarnogórskiego, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna wisiał na drzewie z zaciśniętym wokół szyi sznurem, nie dając oznak życia. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Komisariatu Policji w Kaletach, przywrócono mu czynności życiowe, unikając tragedii. Desperat trafił pod opiekę lekarzy.