Policja Śląska


Aktualności

Znicz 2019
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja
Urząd Służby Cywilnej

Statystyki

2019-11-11
Rozboje0
Kradzieże17
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2019-11-10
Rozboje1
Kradzieże8
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
2019-11-09
Rozboje2
Kradzieże20
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
2019-11-08
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2019-11-07
Rozboje1
Kradzieże31
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący5
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Podejrzewani o kradzież biżuterii u jubilera – czy rozpoznajesz?

  Publikujemy wizerunek mężczyzn podejrzewanych o to, że w dniach 27 i 28 sierpnia 2019 roku w sklepie jubilerskim w centrum miasta przywłaszczyli biżuterię. Jeżeli rozpoznajesz mężczyzn, skontaktuj się z policjantami z I komisariatu w Katowicach pod nr tel. 32 200 38 50, 32 200 38 84 lub pod adresem e-mail: kp1katowice.ka.policja.gov.pl.

 2. Współpraca służb w sytuacji kryzysowej - działania "Przejazd 2019" za nami

  W gminie Mykanów pociąg z materiałami niebezpiecznymi zderzył się z autokarem przewożącym studentów... Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń służb ratunkowych z województwa śląskiego pod nazwą "Przejazd 2019". Miały one na celu sprawdzenie procedur reagowania w tego typu sytuacjach kryzysowych oraz ocenę współpracy służb na miejscu katastrofy. Wydarzenie zorganizował Śląski Urząd Wojewódzki, a nadzorował je Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. Na miejscu obecni byli także szefowie służb biorących udział w ćwiczeniach. Śląską Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński wraz ze swoim I Zastępcą insp. Romanem Rabsztynem.

 3. Mierniki prędkości są użytkowane przez policję zgodnie z obowiązującymi przepisami

  Laserowe mierniki prędkości są użytkowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Najbardziej zaawansowane, kompaktowe urządzenia, łączą w sobie funkcje wideokamery, aparatu cyfrowego oraz laserowego pomiaru prędkości.

 4. Życzenia z okazji Dnia Służby Cywilnej

  Z okazji towarzyszących Narodowemu Świętu Niepodległości obchodów Dnia Służby Cywilnej, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński złożył życzenia wszystkim pracownikom śląskiego garnizonu Policji.

 5. Zapobiegli uprowadzeniu przedsiębiorcy z małopolski

  Kolejny już raz policjanci CBŚP wspólnie z prokuratorami zapobiegli uprowadzeniu osoby dla okupu. Przyszła ofiara była obserwowana, zakupiono paralizatory, broń i inne akcesoria, które miały być użyte do popełnienia przestępstwa. Do sprawy zatrzymano 3 mężczyzn, w tym Tomasza B. ps. "Kadafi" oraz Dariusza L. Obaj mężczyźni byli poszukiwani do odbycia kary kilkunastu lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. W akcji uczestniczyli także policjanci z CPKP "BOA".

 6. Podsumowanie akcji "Znicz 2019"

  Zakończyła się policyjna akcja "Znicz 2019". Przez cztery dni ponad 6 tysięcy śląskich policjantów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. W tym roku odnotowaliśmy mniejszą liczbę zdarzeń drogowych i nietrzeźwych kierowców niż w roku ubiegłym. Niestety w wypadkach śmierć poniosło 5 osób. Najtragiczniejszy z nich miał miejsce w Sławkowie.

 7. Sprawy wielu kradzieży mieszkaniowych wyjaśnione

  Gliwiccy policjanci wytypowali i namierzyli dwie kobiety, podejrzane o okradanie seniorów. Do zatrzymania doszło w Częstochowie. Kobiety, przedstawiając się za pracownice różnych instytucji zaufania publicznego, oszukiwały i okradały najczęściej starsze i samotnie mieszkające osoby. Wczoraj do wniosku śledczych o zastosowanie tymczasowego aresztowania, przychylił się gliwicki sąd.

 8. Zapraszamy policjantów na wojewódzkie mistrzostwa w pływaniu

  Informujemy, że Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, realizując Kalendarz Imprez Sportowych zatwierdzony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, organizuje Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Mistrzostwa odbędą się 29 listopada br., na pływalni Parku Wodnego „Jura” w Łazach, przy ul. Kościuszki 4a. Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach.

 9. Speed - policyjna specgrupa w akcji

  Każdego dnia na śląskie drogi wyjeżdżają 24 załogi dysponujące specjalistycznym sprzętem i szybkimi radiowozami, których głównym zadaniem jest dyscyplinowanie i eliminowanie z ruchu kierowców przekraczających prędkość. Prędkość zabija - to nie mit, tylko tragiczna prawda, czego przykładem jest poniedziałkowy wypadek w powiecie zawierciańskim, w którym zginęło trzech nastolatków. Prezentowane filmiki, to tylko mały wycinek pracy policjantów z grupy SPEED. Każdy z pokazanych kierowców został ukarany mandatem oraz najwyższą liczbą punktów karnych. W jednym przypadku zatrzymane zostało prawo jazdy. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię, której tak wielu osobom często brakuje za kierownicą.

 10. Tragiczny wypadek w Skarżycach

  Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na ul. Skarżyckiej w Zawierciu. Samochód, którym podróżowało trzech 19-latków uderzył w ciężarówkę. Niestety nie udało się ich uratować. Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin. Teraz śledczy będą ustalać okoliczności tego zdarzenia.