Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2024-05-20
Rozboje0
Kradzieże25
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2024-05-19
Rozboje1
Kradzieże10
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2024-05-18
Rozboje2
Kradzieże22
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
2024-05-17
Rozboje1
Kradzieże25
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2024-05-14
Rozboje1
Kradzieże27
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Znamy już najlepszego policjanta ruchu drogowego na Śląsku!

  Zakończyły się zmagania policjantów ruchu drogowego w XXXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu "Policjant Roku Ruchu Drogowego". Do zawodów przystąpiło 33 mundurowych z jednostek terenowych garnizonu śląskiego, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach. Najlepszy okazał się asp. szt. Kazimierz Wątroba z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Drugi na podium stanął st. sierż. Mateusz Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. To oni reprezentować będą śląską Policję w ogólnopolskiej odsłonie tego konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 2. Zatrzymani za nielegalny hazard

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach zatrzymali 7 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej specjalizującej się w organizowaniu nielegalnych gier hazardowych. W wyniku podjętych czynności zabezpieczyli 19 nielegalnych automatów i prawie 330 tys. zł Główny podejrzany, na wniosek prokuratora, decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych na czas trwającego postępowania zastosowano policyjny dozór. Podejrzanym grożą kary do 15 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

 3. Rozpoczęło się pilotażowe szkolenie podoficerskie

  W Komisariacie Autostradowym Policji w Gliwicach rozpoczęło się dzisiaj pilotażowe szkolenie podoficerskie, zorganizowane przez Szkołę Policji w Katowicach przy współudziale KWP w Katowicach metodą hybrydową. 24 policjantów z województwa śląskiego będzie zdobywało podoficerskie szlify, po raz pierwszy w historii poza murami szkoły Policji. Kurs podoficerski będzie trwał 15 dni.

 4. Podziękowania dla katowickich policjantów

  Do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla katowickich policjantów. W ten szczególny sposób Pani Elżbieta chciała podziękować policjantom za interwencję wobec agresywnej grupy pasażerów zakłócających podróż współpasażerom pociągu relacji Wiedeń – Warszawa Wschodnia. Po zanonimizowaniu danych publikujemy ich treść.

 5. Policjanci szkolili się na Muchowcu

  Policjanci z Komórki Regionalnej I Zespołu ds. Identyfikacji Ciał Ofiar Katastrof (DVI) KWP w Katowicach szkolili się na lotniku Muchowiec. Scenariusz przewidywał działania śledczych na miejscu katastrofy lotniczej. Oprócz mundurowych zajmujących się identyfikacją ofiar katastrof, w szkoleniu wzięli udział także policjanci z zespołów techniki kryminalistycznej garnizonu śląskiego.

 6. Wypadek na A4 - objazdy

  Dzisiaj około godziny 12.00 na , na autostradzie A4 doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów ciężarowych. Autostrada jest zamknięta w kierunku na Wrocław pomiędzy węzłem Kleszów i Łany. Policjanci prowadzą kierowców na objazd drogą 88, następnie przez miejscowości Rzeczyce, Taciszów, Bycinę i drogą nr 40 do węzła Łany.

 7. Pożar kamienicy w Chorzowie

  W wyniku pożaru kamienicy w centrum Chorzowa 8 osób z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla trafiło do szpitala. Zdaniem lekarzy ich życiu nic nie zagraża. Przyczyną pożaru, według strażaków, mogło być zwarcie w nielegalnej instalacji omijającej licznik. Właściciel mieszkania, do którego dostarczany był nielegalnie prąd... uciekł ze szpitala.

 8. Wstępne wyniki konkursu "Odblaskowa szkoła"

  Publikujemy wstępne wyniki konkursu "Odblaskowa szkoła" prowadzonego na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popularyzacji stosowania elementów odblaskowych i wyposażeniu jak największej liczby uczestników ruchu drogowego w odblaski. Szkoły uczestniczące w konkursie mają czas do 20 grudnia 2023 roku na złożenie odwołań.

 9. Szkolenie oficerów prasowych śląskiego garnizonu

  Za nami odprawa służb prasowych śląskiego garnizonu Policji, podczas której poruszono kluczowe kwestie związane z przekazywaniem informacji środkom masowego przekazu. Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz oficerowie prasowi omówili zasady współdziałania w sytuacjach kryzysowych, a także aktualne procedury w zakresie przekazywania informacji mediom, a tym samym społeczeństwu.

 10. Szybka reakcja policjantów uratowała życie mężczyzny

  Policjanci z komisariatu IV uratowali życie 37-letniemu mieszkańcowi Sosnowca, który w czasie pracy na torowisku, został porażony prądem elektrycznym. Podejmujący interwencję policjanci do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego, prowadzali resuscytację krążeniowo-oddechową, co w ocenie lekarza, uratowało życie mężczyzny.

Powrót na górę strony