Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Rekrutacja
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja e-usługi
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
SAFE in POLAND

Statystyki

2022-08-09
Rozboje0
Kradzieże51
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący37
2022-08-08
Rozboje1
Kradzieże50
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący32
2022-08-07
Rozboje2
Kradzieże18
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący47
2022-08-06
Rozboje4
Kradzieże17
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący54
2022-08-05
Rozboje2
Kradzieże44
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący44
Urząd Służby Cywilnej

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH
Stop włamaniom do domów
Konkurs na logo CBZC
About Polish Police
Jest Akcja
Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Policjant, który mi pomógł
#NATURALNIE że CHRONIMY
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Zielona Strefa
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E na terenie obiektów IK
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Linia Nadziei

Najczęściej czytane

 1. Był tak pijany, że nie zauważył braku koła...

  Policjanci z sosnowieckiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli mężczyznę, który jadąc trasą DK94 w Sławkowie nie zauważył, że stracił oponę. Spod resztek pozostałej w jego aucie felgi sypały się w trakcie jazdy iskry. 53-letni kierowca zatrzymanej hondy miał w organizmie ponad... 4 promile alkoholu.

 2. Śmiertelny wypadek na autostradzie A 1 w rejonie Gliwic

  Policjanci z Gliwic wyjaśniają przyczyny i okoliczności dzisiejszego wypadku drogowego na autostradzie A 1. Tuż przed zjazdem na Zabrze, samochód osobowy uderzył w naczepę ciężarówki. Oba pojazdy były w ruchu. 22-letni kierowca fiata zginął na miejscu.

 3. Policjanci, z pomocą drona, odnaleźli zaginionego 82-latka

  Zabrzańscy policjanci od poniedziałku poszukiwali zaginionego 82-letniego mieszkańca Zabrza. W działania zaangażowano również policjantów z katowickiego oddziału prewencji oraz policyjnego drona ze Sztabu Policji KWP w Katowicach. Dzięki wspólnie podjętym działaniom, wczoraj odnaleziono zaginionego mężczyznę, który został przetransportowany do szpitala.

 4. Wojewódzkie obchody Święta Policji

  Dzisiaj na terenie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji, które były zwieńczeniem ubiegłotygodniowych, Centralnych Obchodów. W uroczystości uczestniczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. Ceremonia, jak zawsze, była okazją do awansów na wyższe stopnie i wyróżnienia najbardziej zasłużonych, jak również podziękowania policjantom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie.

 5. Poszukiwany Jacek Jaworek podejrzewany o zabójstwo

  Częstochowscy policjanci na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie poszukują mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo trzech osób. Poszukiwany to 52-letni mieszkaniec Częstochowy Jacek Jaworek.

 6. Kompletnie pijana rowerzystka wjechała w pieszego

  Sezon rowerowy w pełni. Rowerzyści poruszający się ulicami muszą pamiętać, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. Wczoraj kompletnie pijana 41-latka wjechała rowerem w pieszego. Mieszkanka Żarek miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

 7. Areszt za zabójstwo w Rybniku

  Rybniccy kryminalni zatrzymali 33-latka podejrzanego o zabójstwo 41-letniego mieszkańca Rybnika. Śledczy ustalili, że mężczyzna brutalnie pobił męża swojej obecnej partnerki i pozostawił go w kompleksie leśnym nieopodal kąpieliska Ruda. Kobieta, która była świadkiem pobicia, nie udzieliła pomocy i nie powiadomiła organów ścigania o popełnionym przestępstwie. Również została zatrzymana. Oboje podejrzani decyzją Sądu Rejonowego w Rybniku zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

 8. Półmetek wakacji za nami

  W pierwszej połowie tegorocznych wakacji na drogach naszego województwa doszło do 239 wypadków, w których zginęło 21 osób, a 270 zostało rannych. W porównaniu do roku ubiegłego to o 32 wypadki i 46 osób rannych mniej, ale niestety aż o 10 osób zabitych więcej. Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Przestrzegajmy limitów prędkości i przepisów drogowych.

 9. Centralne obchody Święta Policji w Katowicach

  Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk nieprzypadkowo podjął decyzję, że centralne obchody Święta Policji odbędą się w tym roku w stolicy województwa śląskiego, w Katowicach. W 2022 roku przypada bowiem 100. rocznica powrotu części Górnego Śląska do Polski i utworzenie autonomicznego województwa śląskiego, którego bezpieczeństwa, aż do wybuchu II wojny światowej, strzegła Policja Województwa Śląskiego. Dlatego też dzisiaj od rana w Katowicach, na Placu Sławika i Antalla, zebrali się policjanci reprezentujący wszystkie garnizony i formacje w kraju.

 10. Zabrzański policjant zdobył Mont Blanc !

  Zawód policjanta jest jednym z bardziej wymagających. Stróz prawa, aby dobrze wykonywać swoje obowiązki, musi mocno angażować się w swoją pracę. Nie oznacza to jednak, że mundurowi nie mają czasu na realizacje własnych pasji. Tak jest w przypadku policjanta z zabrzańskiej komendy, który zdobył w lipcu najwyższy szczyt Alp - Mont Blanc.

Gazeta 997
Informacyjny Serwis Policyjny
Cepol
Zgłoś korupcję
OSRP 1939r w Katowicach
Powrót na górę strony