Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2023-11-28
Rozboje0
Kradzieże25
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2023-11-27
Rozboje0
Kradzieże32
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący49
2023-11-26
Rozboje1
Kradzieże8
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2023-11-25
Rozboje0
Kradzieże14
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2023-11-24
Rozboje1
Kradzieże26
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący8


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Kryminalni zatrzymali patostreamerów ze Śląska

  Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch 18-latków, którzy 17 listopada na terenie Śląska dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

 2. Sprawca wypchnięcia niepełnosprawnego z tramwaju został zatrzymany

  Policjanci z rudzkiej dwójki dążyli do ustalenia tożsamości mężczyzny, który 11 listopada 2023 roku wypchnął z tramwaju niepełnosprawnego mężczyznę. W wyniku upadku pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń głowy i przebywał w szpitalu. Apel do świadków, ale także do osób rozpoznających sprawców przyniósł pozytywny skutek - sprawca i jego kompan zostali zatrzymani.

 3. Kontrolowali trzeźwość kierowców

  Okres przedświątecznych spotkań w gronie najbliższych, w tym z okazji obchodzonych już w miniony weekend „Andrzejek” sprawia, że na stołach pojawia się alkohol. Przypominamy, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest „nieświadoma” nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i nie zdaje sobie sprawy, że wciąż ma go w swoim organizmie. Dzisiaj sprawdzają to śląscy policjanci…

 4. Uroczyste ślubowanie nowych policjantów

  Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 116 nowych policjantów, wśród których znalazło się 19 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

 5. Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

  W minioną niedzielę dzielnicowi Komisariatu Policji w Skoczowie zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy zamierzali okraść szkołę. Tak szybkie i sprawne działanie możliwe było dzięki wzorowej współpracy i postawie zgłaszającego, który ujął jednego z nich i wiedział, gdzie ukrył się drugi. Sprawcami przestępstwa zajmie się teraz sąd. Starszy z nich to recydywista.

 6. Policjanci uratowali młodą kobietę

  Mundurowi z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej udowodnili, że ludzkie życie nie jest im obojętne. W środę 22 listopada 2023 r. policjanci uratowali nastolatkę, która chciała skoczyć z jednego z wiaduktów w Bielsku-Białej. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji, młoda kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.

 7. Mysłowicki policjant wyróżniony przez Prezydenta Miasta Mysłowice

  Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz wyróżnił dzisiaj podziękowaniami oraz drobnym upominkiem mysłowickiego policjanta - starszego sierżanta Pawła Jankowskiego, za jego osiągnięcia sportowe oraz dotychczasową służbę. W imieniu prezydenta, wyróżnienie wręczył I Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice Wojciech Chmiel.

 8. Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

  Policjanci z Tworoga zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który zignorował sygnały do zatrzymania pojazdu i podjął ucieczkę. Gdy znalazł się w rękach mundurowych, okazało się, że ma wiele na sumieniu. Z komisariatu trafił do policyjnej celi, a wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty. Odpowie za szereg przestępstw.

 9. Policyjny pościg jastrzębskiej drogówki

  Nie uniknie odpowiedzialności 40-latek, który wsiadł już po raz drugi za kierownicę pojazdu po alkoholu. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego próbował uciekać w takim stanie przed jastrzębską Policją. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie promil alkoholu. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

 10. Szef śląskiej Policji wyróżniony Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa

  W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnień z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn został wyróżniony Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Odznaczenie otrzymał również Naczelnik Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach inspektor Łukasz Fołta.

Powrót na górę strony