Wiadomości

Kolejna wizyta niemieckich policjantów w katowickim oddziale prewencji

Data publikacji 16.01.2018

Niemieccy kursanci z Akademii Policyjnej Nadrenii Palatynatu w Hahn odwiedzili dzisiaj katowicki oddział prewencji. W trakcie wspólnego spotkania, goście mieli okazję poznać strukturę jednostki, specyfikę służby oraz wyposażenie. 1 Kompania Prewencji, przy współpracy z Kompanią Wzmocnienia, specjalnie dla nich przygotowały pokaz działań policyjnych.

Po powitaniu naszym gościom zaprezentowano sprzęt będący na wyposażeniu jednostki, dzięki czemu mieli możliwość obejrzenia różnego rodzaju broni i ekwipunku ochronnego. W trakcie rozmów przedstawiono także strukturę jednostki, zadania, specyfikę służby i aspekty szkolenia oraz dowodzenia oddziałami prewencji w polskiej Policji. Po tym wizytujących zaproszono na pokaz działań pododdziałów zwartych. W trakcie prezentacji mundurowi zademonstrowali działanie granatów hukowych, strzelb gładkolufowych oraz miotacza wody. Spotkanie zakończyło się wymianą spostrzeżeń, porównań sprzętu i sposobu działania Policji polskiej i niemieckiej. Ostatnim etapem spotkania było zaprezentowanie gościom infrastruktury szkoleniowej w jednostce. W dniach od 17 do 18 stycznia policjanci odbędą praktykę w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach.

Warto podkreślić, że polsko-niemiecka współpraca trwa już siódmy rok, a jej głównym celem jest wymiana doświadczeń, zdobywanie wiedzy o innych formacjach policyjnych, w tym przede wszystkim o sposobach realizacji podstawowych zadań służbowych przez policjantów w innych krajach, a także o kulturze odwiedzanego kraju.

Powrót na górę strony