Wiadomości

Policjant ze sportową pasją

Data publikacji 26.06.2018

Służący w wydziale kryminalnym wodzisławskiej komendy st. asp. Tomasz Stępień od pięciu lat poświęca swój wolny czas na rozwój pasji. Jego sportowym zamiłowaniem jest kolarstwo górskie. Policjant reprezentujący obecnie drużynę SUP Lifting Team Bugla Bike Service regularnie startuje w zawodach rangi ogólnokrajowej i międzynarodowej, zajmując najwyższe miejsca.

Kolarstwo to pasja wymagająca poświęcenia czasu na długotrwałe i intensywne treningi, trzymania restrykcyjnej diety oraz silnego charakteru do walki o każdą sekundę na trasie. Maratony, w których startuje policjant różnią się do siebie specyfiką trasy, począwszy od tych górskich, poprzez interwałowe, aż po szybkie i płaskie, wynoszące od 50 do 80 km. Tomek swoją pasją zaraził nie tylko żonę, ale i wielu znajomych, którzy od momentu pojawienia się na pierwszych zawodach, rozpoczęli wspólne planowanie całorocznego kalendarza startowego, wypełniając nimi prawie każdy weekend.

W tym roku starszy aspirat Tomasz Stępień bierze udział w trzech największych rozgrywanych w całej Polsce cyklach maratonów MTB tj. Vienna Life Lang Marton, Bike Maraton oraz Bike Atelier MTB Maraton, gdzie na dzień dzisiejszy po około dwunastu łącznych startach w każdym z cykli, pod kątem klasyfikacji generalnej zajmuje I miejsce w swojej kategorii. Obecnie przygotowuje się do podjęcia rowerowego wyzwania roku, jakim jest 4-dniowy wyścig etapowy Bike Adventure, organizowany już na początku lipca w Szklarskiej Porębie.

Trzymamy kciuki za naszego kolegę i życzymy dalszych sukcesów!

Powrót na górę strony