Wiadomości

Zabrzański dzielnicowy zdobył kwalifikację do GNFY Deutschland

Data publikacji 27.06.2018

Zabrzański dzielnicowy sierż. szt. Piotr Dębicki, który amatorsko uprawia kolarstwo szosowe, zakwalifikował się do GNFY Deutschland. Kwalifikacje zdobył, uczestnicząc w wyścigu kolarskim dla amatorów GNFY Polska Gdynia na dystansie 134 km. Życzymy kolejnych sportowych sukcesów i trzymamy kciuki za start w Niemczech.

Zawody GFNY, to globalna seria wyścigów kolarskich dla amatorów, w których zawodnicy startują indywidualnie i rywalizują nie tylko z pozostałymi kolarzami, ale też z czasem i samym sobą. Wyścigi kolarskie z serii GFNY World, rozgrywane są na całym świecie. Ich uczestnicy mają szansę zakwalifikować się do startu z pierwszej strefy podczas GFNY World Championship w Nowym Jorku. Poszczególne wyścigi organizowane są na całym świecie: w Brazylii, Indonezji, Niemczech, Portugalii, Panamie, Meksyku, Chile, Urugwaju, Filipinach, Kolumbii, na Balii, w Dominikanie, Jerozolimie, Monterrey, Costa Rica, Polsce i w USA.

Centralnym punktem serii są zawody GFNY w Nowym Jorku, podczas których zawodnicy rywalizują na 100-milowej trasie, prowadzącej z Nowego Jorku do Bear Mountain. Zawody te pełnią rolę Mistrzostw Świata GFNY.

To właśnie podczas polskiej edycji wyścigu GNFY, który odbył się w tym roku w Gdyni, sierż. szt. Piotr Dębicki swoim przejazdem uzyskał kwalifikację do GNFY Deutschland. 27 maja 2018 roku, na stracie pierwszego polskiego wyścigu kolarskiego z serii GFNY World, stanęło 350 zawodników z kilkunastu krajów m.in. z Irlandii, Szwecji, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Meksyku, Ukrainy i Chile. Zawodnicy mogli wybrać z dwóch dystansów: wyścigu Gran Fondo liczącego 134 km i 80 kilometrowego wyścigu Medio Fondo. Zabrzański dzielnicowy wziął udział w wyścigu na dłuższym z dystansów. Jak sam podkreśla, uzyskanie kwalifikacji do zawodów w Niemczech jest dla niego ogromnym wyróżnieniem, gdyż kolarstwo to jego sportowa pasja, której poświęca swój wolny po służbie czas. Sierż.szt. Piotr Dębicki wziął również udział w sztafecie rowerowej „Mundur na Rowerze 2018 – Mundurowi Mundurowym” na dystansie z Olkusza do Zawiercia. Jako jeden z 12 uczestników rajdu, pokonał w tym dniu całą trasę na dystansie 193 km.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów oraz trzymamy kciuki za start w Niemczech!

Powrót na górę strony