Wiadomości

Służbę połączył z pasją i zdobywa mistrzowskie tytuły

Data publikacji 28.06.2018

Zakres zadań Policji i umiejętności, jakie potrzebne są do ich realizacji są tak szerokie, że każda umiejętność, czy pasja stają się przydatne w codziennej służbie. Szczególnie, gdy w grę wchodzi sport, wysiłek i tężyzna fizyczna. Dla asp. Dawida Stwory z wydziału prewencji bielskiej komendy sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym od służby, ale także godnie i z sukcesami reprezentując bielską policję w licznych zawodach.

W ostatnich dniach w miejscowości Susz odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/2 „Iron man”. Blisko 30 zawodników z całej Polski rywalizowało w 3 dyscyplinach: pływaniu na dystansie 1,9 km, 90 km jeździe na rowerze oraz biegu na dystansie 21 km. Warunki były bardzo trudne. Panowała niska temperatura, wiał silny wiatr i padał ulewny deszcz. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych asp. Dawid Stwora poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie, uzyskując czas 4h 48m 4s. Ostatecznie zajął bardzo wysokie 3 miejsce.

Lepszy rezultat uzyskał w zawodach, które odbyły się początkiem czerwca w miejscowości Mietków koło Wrocławia. W rozgrywanych tam Mistrzostwach Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 „Iron man” ponad 20 policjantów rywalizowało w pływaniu na dystansie blisko 1 km. Uczestnicy musieli pokonać na rowerze trasę 45 km i przebiec ponad 10 km. Nasz kolega stanął na podium i wywalczył vice mistrzowski tytuł.

Dawid od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Przez 15 lat trenował karate, a później kolarstwo i biegi. Od ponad 7 lat z powodzeniem uprawia triathlon. Swoją pasję świetnie godzi z obowiązkami służbowymi. Na co dzień dowódca Grupy Szybkiego Reagowania w Wydziale Prewencji w Bielsku-Białej, przewodnik psa tropiącego, instruktor technik i taktyk interwencji oraz pirotechnik, wybiera triathlonowe zawody dla „ludzi z żelaza”. Dawid nie myśli o zasłużonym urlopie, bowiem przygotowuje się do startów w kolejnych imprezach. Nad morze wyjeżdża tylko po to, aby uczestniczyć w zawodach z cyklu Iron Man, które odbędą się wkrótce w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

Powrót na górę strony