Wiadomości

Ginekolog podejrzany o zgwałcenie tymczasowo aresztowany

Data publikacji 20.08.2018

Zabrzańscy policjanci w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu zatrzymali ginekologa. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie, a także poddanie się innej czynności seksualnej kolejnej pacjentki. Do zatrzymania doszło w piątek. Kolejna pokrzywdzona zgłosiła się do śledczych po usłyszeniu komunikatu w mediach. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Zabrzańscy policjanci w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu zatrzymali ginekologa. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie, a także poddanie się innej czynności seksualnej kolejnej pacjentki. O tej sprawie pisaliśmy już na stronie internetowej KMP Zabrze. Do kolejnego zatrzymania doszło jeszcze w piątek, kiedy to w mediach został upubliczniony apel o zgłaszanie się kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez podejrzanego ginekologa. Na apel odpowiedziała kolejna pacjentka lekarza, która w sądzie złożyła zeznania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją zabrzańskiego sądu 50-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają.

Dziękujemy mediom za publikację apelu. Dzięki komunikatom, które ukazały się w mediach, do śledczych zgłaszają się już kolejne pokrzywdzone kobiety.

Powrót na górę strony