Wiadomości

„Zakończenie Wakacji” i polsko - czeski projekt "Drugstop"

Data publikacji 01.09.2018

Na zakończenie wakacji jastrzębscy stróże prawa wspólnie z czeskim policjantem wzięli udział w bardzo popularnej w regionie imprezie plenerowej, która odbyła się w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju. Była to świetna okazja, aby w ramach polsko-czeskiego projektu „Drugstop" promować działania profilaktyczne polskiej i czeskiej Policji. Podczas imprezy stróże prawa zaprezentowali specjalną walizkę z rekwizytami, pozwalającą z bliska przyjrzeć się dostępnym na czarnym rynku narkotykom.

Jastrzębscy policjanci otrzymali materiały edukacyjne, zakupione i sfinansowane w ramach projektu polsko-czeskiego. Środki dydaktyczne służą im podczas szkoleń, skierowanych do młodzieży i dorosłych. W walizkach edukacyjnych znajdują są rekwizyty i przedmioty, które młodzi ludzie mogą mieć w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Wczoraj policjanci z jastrzębskiej oraz czeskiej Policji wzięli udział w imprezie plenerowej pn. "Zakończenie Wakacji", która odbyła się w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju. Na imprezie czekało wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i starszych mieszkańców.

Tym razem w ramach projektu „Drugstop", podkom. Aneta Zacharjasz z jastrzębskiej komendy wraz z policjantem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Ostrawie – nprap. Bc. Miroslavem Kolatek promowali, program profilaktyczny "Drug STOP". Ma on na celu uczulenie społeczeństwa, a w szczególności rodziców oraz młodych ludzi, na objawy i przesłanki, które mogą pozwolić na wczesne i skuteczne rozwiązanie problemów związanych z zażywaniem narkotyków czy też dopalaczy. Dorośli chętnie czerpali wiedzę na ten temat środków odurzających, z jakimi ich dzieci mogą mieć do czynienia, jak wygląda dany narkotyk, w czym może być przechowywany oraz jakie jest jego działanie.

W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych policjanci rozdawali odblaski oraz „Elementarz Bezpieczeństwa” promując w ten sposób bezpieczne zachowania w domu i na drodze.  Ponadto najmłodsi mieli niebywałą okazję zobaczyć z bliska policyjny radiowóz oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.25 MB)

Powrót na górę strony