Wiadomości

Nowa siedziba Komisariatu Policji w Szczyrku

Data publikacji 31.10.2018

Nadszedł długo oczekiwany moment uruchomienia nowej siedziby Komisariatu Policji w Szczyrku. Nowoczesny, budowany od podstaw obiekt, mieści się w ścisłym centrum miasta przy ul. Myśliwskiej 40. Numer telefonu do jednostki pozostaje bez zmian – 33 8254610. W sprawach nagłych, wymagających natychmiastowej interwencji, prosimy dzwonić na numer alarmowy 112.

Nowa siedziba szczyrkowskich policjantów została przeniesiona z ulicy Granicznej na ulicę Myśliwską 40. Inwestycja prowadzona była od jesieni 2016 roku, kiedy to przekazano plac budowy. 5 stycznia 2017 roku uroczyście wmurowano akt erekcyjny.

Nowa siedziba policjantów to blisko 700 m² powierzchni użytkowej budynku, a ponadto zaplecze techniczne, sanitarne i ogrodzony parking. W komisariacie znajduje się 70 pomieszczeń. W nowej jednostce służy 31 policjantów. Komisariat wyposażony jest w pomieszczenia dla służby dyżurnej, prewencyjnej, dzielnicowych, służby kryminalnej, korpusu cywilnego i kierownictwa jednostki. Ponadto na terenie jednostki funkcjonuje siłownia przeznaczona dla policjantów i pracowników cywilnych. Pomieszczenia i wyposażenie komisariatu są zgodne z najnowszymi standardami, w jakich budowane są nowe i modernizowane obecne jednostki Policji. Nowy budynek to infrastruktura, która znacząco wpłynie na warunki i komfort policjantów i pracowników cywilnych, ale przede wszystkim przełoży się na jakość obsługi interesantów. Lokalizacja nowej siedziby została przemyślana w ten sposób, aby zapewnić jak najlepszą dostępność Policji dla mieszkańców i turystów oraz właściwe reagowanie na zdarzenia i realizację obowiązków służbowych.

Powrót na górę strony