Wiadomości

Gliwicka policjantka najsilniejszą w kraju

Data publikacji 14.06.2019

Na początku czerwca gliwicka policjantka Lidia Fidura zdobyła kolejne medale. Tym razem mundurowa wywalczyła złoto w I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Armwrestlingu. W zawodach brali udział przedstawiciele różnych służb mundurowych z całej Polski. Policjantka z Gliwic jest utytułowaną pięściarką, a sporty siłowe, w tym boks, profesjonalnie uprawia już ponad 14 lat. Na co dzień służy w drogówce.

7 czerwca w ramach I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Armwrestlingu, w sali widowiskowo-koncertowej Muza w Sosnowcu spotkało się 39 najsilniejszych przedstawicieli służb mundurowych z wielu polskich miast. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się st. post. Lidia Fidura, która od przeszło dwóch lat służy w szeregach gliwickiej komendy. To znana zawodniczka, wielokrotna mistrzyni Polski w boksie, brązowa medalista igrzysk europejskich. 

W siłowaniu  na rękę wzięło udział 39 zawodników reprezentujących Służbę Ochrony Państwa, Służbę Więzienną, Lasy Państwowe, Straż Pożarną, Straż Miejską, czy jednostki wojskowe. Wśród policjantów nie zabrakło przedstawicieli z komendy głównej, a także komend wojewódzkich policji z Gdańska, Krakowa, Lublina i Katowic.
Organizatorami zawodów była Komenda Główna Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Sosnowcu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. śląskiego.

Najlepszą zawodniczką została Lidia Fidura z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, z kolei najlepszym zawodnikiem Łukasz Zawicki z 12. Bryg. Zmechanizowanej ze Szczecina.

  • Policjantka na tle planszy z policyjna gwiazdóą
    sp. post. Lidia Fidura
  • Dwa puchary.
  • Dyplom za zajęcie I miejsca
Powrót na górę strony