Wiadomości

Wpadł w ręce grupy SPEED

Data publikacji 10.04.2020

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach. W ręce policjantów wchodzących w skład śląskich grup SPEED regularnie wpadają drogowi piraci, którzy nie mogą liczyć na pobłażliwość stróżów prawa. Stawką nie są bowiem nawet najsurowsze grzywny i punkty karne, lecz ludzkie życie i zdrowie.

Policjanci wchodzący w skład policyjnych specgrup zwalczających drogowe piractwo mają pełne ręce roboty. Na drogach wciąż dochodzi bowiem do niebezpiecznych zdarzeń, których bezpośrednią przyczyną nadal jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Ze wzrostem prędkości maleją szanse uczestników na wyjście ze zdarzenia bez szwanku. Dlatego stróże prawa szczególnie przyglądają się kierowcom, którzy ignorują ograniczenia prędkości. Ponad 200 km/h pędził bytomskim odcinkiem autostrady A1 kierujący audi Q8. W czwartek tuż po 7.00 zatrzymali go mundurowi z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a jego konto „wzbogaciło” się o 10 punktów karnych.

Nie ma co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karali kierowców, których nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do wielu ludzkich tragedii.

Powrót na górę strony