Wiadomości

Na licznikach ponad 200 km/h – ich szaleńczą jazdę zakończyła grupa SPEED

Data publikacji 14.04.2020

Policjanci specgrupy SPEED ciągle mają pełne ręce roboty. W wielkanocną sobotę na śląskim odcinku autostrady A4 zatrzymali dwóch kierujących - liczniki ich samochodów wskazywały ponad 200 km/h. Natomiast w Bieruniu inny kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h... Nie wiadomo, czy do tak szybkiej i ryzykownej jazdy kierowców zachęciła dobra pogoda oraz zmniejszony ruch na drogach spowodowany epidemią koronawirusa. Pamiętajmy jednak, że poczucie bezpieczeństwa może być złudne. Od piątku do niedzieli na śląskich drogach doszło do 3 śmiertelnych wypadków drogowych…

Trudno stwierdzić czym kierują się osoby, które siadając „za kółkiem”, decydują się na drastyczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Przecież taka brawura na drodze może skończyć się tragicznie nie tylko dla nich samych, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się w bezpieczny sposób i nie są winni ich lekkomyślnemu zachowaniu. Informacje o „wyczynach” piratów drogowych regularnie zamieszczamy na naszej stronie. Tym razem w wielkanocną sobotę policjanci ze śląskiej specgrupy SPEED skontrolowali trzech nieodpowiedzialnych kierujących.

Na katowickim odcinku autostrady A4 kierujący bmw jechał z prędkością 216 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Mandat oraz 10 punktów karnych „zgarnął” także kierujący mercedesem, który na A4 w Rudzie Śląskiej miał na liczniku 201 km/h. Tym samym kierujący przekroczył dopuszczalna prędkość o 61 km/h. Trzeci skontrolowany tego dnia kierujący spotkanie z policjantami zakończył zatrzymaniem prawa jazdy. Mężczyzna w Bieruniu jechał z prędkością „tylko” 116 km/h, ale w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

W związku z nowymi zasadami i ograniczeniami w przemieszczaniu się wprowadzonymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, obserwujemy zmniejszony ruch na drogach. To pozytywna informacja, która świadczy o powszechnej odpowiedzialności i solidarności w walce z epidemią. Być może właśnie zmniejszony ruch na drogach oraz ładna pogoda skłoniły kierujących do drastycznego przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Pamiętajmy jednak, że poczucie bezpieczeństwa jest złudne – to przekraczanie dozwolonej prędkości jest główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków.

Powrót na górę strony