Wiadomości

Policjanci z chorzowskiej grupy SPEED w akcji

Data publikacji 07.05.2020

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach. Tylko w ostatnich kilku dniach policjanci chorzowskiej grupy SPEED zatrzymali kolejnych piratów drogowych. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie giną ludzie.

Wczoraj obchodziliśmy Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa na drodze. Powodem wprowadzenia tego święta była rosnąca każdego roku liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach. Do walki z piratami drogowymi powołano policyjną specgrupę SPEED. Stróże prawa, którzy wchodzą w jej skład, szczególnie przyglądają się kierowcom, którzy ignorują ograniczenia prędkości. Wczoraj w ręce chorzowskich mundurowych wpadli kolejni kierowcy.
Obaj zostali zatrzymani na DK-79. Pierwszy z nich, jadący osobowym volvo 35-latek, przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Kolejnym piratem drogowym okazał się 38-latek z Sosnowca, który poruszał się swoim porsche z prędkością prawie 120 km/h w miejscu, gdzie była ona ograniczona do 60 km/h. Mężczyźni zostali ukarani 500-złotowym mandatami i zatrzymano im prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą został jednak kierujący mercedesem, który w deszczu pędził Drogową Trasą Średnicową prawie 190 km/h.

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideo rejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni policjanci zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Opis filmu: samochód przekraczający prędkość zarejestrowany przez wideorejestrator

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.66 MB)

Powrót na górę strony