Wiadomości

Prawie 140 km/h za szybko

Data publikacji 11.05.2020

218 km/h miał na liczniku kierowca mercedesa, którego zatrzymali mundurowi z Gliwic. Wchodzący w skład grupy SPEED policjanci z komisariatu autostradowego za rażące naruszenie przepisów ukarali mężczyznę najwyższym z możliwych mandatów. Okazało się także, że samochód, którym jechał mężczyzna był przywłaszczony.

Mężczyzna został zatrzymany pod koniec ubiegłego tygodnia w Mykanowie, na autostradzie A1. Na remontowanym odcinku trasy, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h, kierowca mercedesa pędził mając na liczniku 218 km/h. W takiej sytuacji mundurowi z gliwickiego komisariatu autostradowego nie mieli innego wyjścia i ukarali mężczyznę najwyższym z możliwych mandatów karnych - 500 zł i 10 punktami karnymi. Co więcej, po sprawdzeniu samochodu w policyjnych bazach danych okazało się, że został przywłaszczony. Stróże prawa wyjaśniają teraz okoliczności tego przestępstwa.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych wypadków. Respektujmy przepisy i pamiętajmy, że wyjeżdżając na drogę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu.

Powrót na górę strony