Dzielnicowy nie zostawił bezdomnego bez pomocy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Dzielnicowy nie zostawił bezdomnego bez pomocy

Data publikacji 23.02.2021

Kłobuccy mundurowi nadal kontrolują pustostany i miejsca, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia. Dzięki determinacji dzielnicowego oraz współpracy z pracownikami GOPS-u, otoczono pomocą 36-letniego mężczyznę, który przebywał w zagrożonym zawaleniem budynku.

Na zewnątrz, w porze wieczorowej i nocnej, nadal panuje niska temperatura, która stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób mieszkających w prowizorycznych szałasach lub w opuszczonych budynkach.

Dlatego też kłobuccy dzielnicowi ciągle kontrolują miejsca, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany oraz budynki, w których przebywanie jest zabronione ze względu na ich zły stan techniczny, często grożący zawaleniem.

W ubiegłym tygodniu, dzielnicowy - młodszy aspirant Mariusz Tałaj, podczas kontroli pustostanu w miejscowości Wilkowiecko, odnalazł 36-letniego bezdomnego. Mężczyzna spał w budynku bez drzwi i okien, który groził zawaleniem.

Z uwagi na okoliczności, w jakich znajdował się 36-latek, policjant pierwszego kontaktu zwrócił się o pomoc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowie. Mężczyzna, pod wyraźnym wpływem alkoholu, nie chciał skorzystać z oferowanej pomocy. Dzielnicowy zdecydował, żeby przewieźć bezdomnego do Izby Wytrzeźwień, gdyż w nocy temperatura na zewnątrz miała spaść poniżej zera. Następnego dnia rano zdeterminowany dzielnicowy postanowił jeszcze raz oferować pomoc bezdomnemu. Na szczęście dał on się przekonać i skorzystał z pomocy. Pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowały posiłek, natomiast dzielnicowy pomógł przy zakupie niezbędnej odzieży. Wspólne działania doprowadziły do umieszczenia 36-letniego mężczyzny w schronisku dla osób bezdomnych, gdzie teraz mieszka.

Przypominamy, że co roku, od listopada działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

  • dzielnicowy idzie do pustostanu
  • dzielnicowy wchodzi do pustostanu
  • dzielnicowy kontroluje pustostan
  • dzielnicowy kontroluje pustostan
  • dzielnicowy kontroluje pustostan
  • dzielnicowy kontroluje pustostan
  • policyjny radiowóz przed pustostanem
  • dzielnicowy z bezdomnym przed radiowozem
  • bezdomny siedzący w radiowozie