Kolejne uderzenie w lokalny narkobiznes - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kolejne uderzenie w lokalny narkobiznes

Data publikacji 24.02.2021

Policjanci z zawierciańskiej prewencji odkryli w kontrolowanym pojeździe amfetaminę, z której można było przygotować 1100 działek dilerskich. Kierowca i dwaj pasażerowie zostali zatrzymani, a następnie usłyszeli zarzuty. Jeden z pasażerów został tymczasowo aresztowany, drugiego objęto policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia.

W ubiegłą sobotę po 18.00 policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli peugeota. Osobówką podróżowało trzech młodych mężczyzn. W trakcie kontroli stróże prawa odkryli w aucie foliowy worek, w środku którego znajdował się biały proszek. Wstępne badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina, co potwierdziły późniejsze badania laboratoryjne. Z zabezpieczonej ilości środka odurzającego można było przygotować 1100 porcji dilerskich. Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec 20-latka sąd zastosował tymczasowy areszt. 23-letni pasażer został objęty policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia.

  • Policjanci w kamizelkach odblaskowych z napisem POLICJA prowadzą korytarzem mężczyznę, który na ręce trzymane z tyłu ma założone kajdanki.
  • Policjant w kamizelce odblaskowej z napisem POLICJA  podczas czynności pobierania odbitek palców zatrzymanemu mężczyźnie.
  • Na zdjęciu dłonie policjanta i zatrzymanego mężczyzny podczas czynności na urządzeniu do rejestracji linii papilarnych.