Wiadomości

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 w Piekarach Śląskich

Data publikacji 21.06.2022

Śledczy z komendy w Piekarach Śląskich pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 13.00 na autostradzie A1 w kierunku Gliwic. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 22-letnia kierująca osobowym fordem, a kierujący ciężarową scanią trafił do szpitala.

Około godziny 13.10 na autostradzie A1 na wysokości Piekar Śląskich doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych oraz samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący ciężarową scanią najechał na tył osobowego forda, a następnie oba pojazdy uderzyły w naczepę poprzedzającego samochodu ciężarowego. Przeprowadzone badania wykazały, że kierujący pojazdami ciężarowymi byli trzeźwi. Została również pobrana krew celem wykonania badań na zawartość narkotyków. 22-letnia kobieta kierująca osobowym fordem niestety poniosła śmierć na miejscu, a 52-letni kierujący cieżarową scanią trafił do szpitala. Na miejscu czynności wykonywali policjanci pod nadzorem prokuratora, obecny był również biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej. Prowadzone postępowanie wyjaśni okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62, tel. 47 85 322 00, 112 lub inną jednostką Policji.

  • Policjant stoi obok pojazdu ciężarkowego, pod którym znajduje się pojazd osobowy
  • Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podczas obsługi wypadku drogowego. W tle miejsce zdarzenia
  • Policjant stoi obok rozbitego pojazdu ciężarowego
Powrót na górę strony