Wiadomości

„Bezpieczne wakacje” z Wydziałem Ruchu Drogowego

Połowa wakacji już za nami. Śląska drogówka przez cały ten okres systematycznie odwiedza miejsca zorganizowanego wypoczynku na terenie województwa śląskiego. W czwartek (4 sierpnia) policjanci odwiedzili między innymi dwa obozy harcerskie oraz zawitali na "Wakacjach pod żaglami". Tam sprawdzono, czy organizatorzy dopełnili wszelkich starań, aby uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie, aby następnie przeprowadzić prelekcje z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

"Bezpieczne wakacje" to coroczna akcja, podczas której policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dokonują kompleksowych kontroli w miejscach zorganizowanych form wypoczynku dzieci i młodzieży. Tym razem prawie 200 osób w pięciu lokalizacjach miało okazję wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przypomniano, w jaki sposób prawidłowo wzywać pomoc. Następnie policjanci odpowiadali na pytania uczestników, wyposażając ich w elementy odblaskowe poprawiające widoczność po zmroku. Na zakończenie każdy chętny mógł wsiąść do policyjnych radiowozów.

  • Na zdjęciu widzimy grupę młodzieży siedzącą na ławkach, które ułożone są w kształ koła oraz policjanta wydziału ruchu drogowego przeprowadzjącego prelekcję dla tej grupy osób.
  • Na zdjęciu widać policjanta wydziału ruchu drogowego, który rozdaje elementy odbalskowe młodzieży zgromwadzonej wokół niego
  • Na zdjęciu widać uczestników prelekcji, którzy oglądają radiowóz policyjny
  • Na zdjęciu widać policjanta wydziału ruchu drogowego, który przeprowadza prelekcję dla uczestków wakacji pod żaglami.
  • Na zdjęciu widać policjanta wydziału ruchu drogowego, wraz z bliźniaczkami, które otrzymały elementy odblaskowe.
  • Na zdjęciu widać policjanta wydziału ruchu drogowego, który wraz z uczestnikami prelekcji pozuje do wspólnego zdjecia na tle jeziora.
  • Na zdjęciu widać policjanta wydziału ruchu drogowego, który wraz z uczestnikami wypoczunku pozuje do wspólnego zdjęcia. W tle baner policyjny.
  • Na zdjęciu widać policjanta wydziału ruchu drogowego, który przeprowadza prelekcję i na zadane pytanie zgłaszają się osoby chcące udzielić odpowiedzi.
  • Na zdjęciu widać policjanta wydziału ruchu drogowego, który rozdaje opaski odlaskowe na tle radiowozu policji.
Powrót na górę strony