Wiadomości

Tyski policjant otrzymał odznakę "Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

Data publikacji 05.08.2022

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Tychach otrzymał odznakę "Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Aspirant Maciej Kuziemski pierwszy raz oddał krew po przyjęciu do służby i nie zamierza przestawać. Przez 15 lat oddał ponad 21 litrów krwi. Gratulujemy aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa, a tym samym ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Asp. Maciej Kuziemski po raz pierwszy oddał krew zaraz po rozpoczęciu swojej kariery w służbie mundurowej. Taką formą niesienia pomocy osobom w potrzebie, zaraził również wielu swoich znajomych i kolegów z Policji. Przez ponad 15 lat regularnie odwiedzał punkty krwiodawstwa, oddając łącznie ponad 21 litrów krwi. W zawiązku z tym został zaproszony do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bielsku-Białej, gdzie odebrał odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadaną przez Ministra Zdrowia. Odznaka nadawana jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Gratulujemy!

Policjanci często spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscach zdarzeń drogowych, w których są osoby ranne. W takich przypadkach, by ratować ludzkie życie, często potrzebna jest krew. Mundurowi mają tę świadomość, dlatego są wśród nich osoby, które cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.


 

Powrót na górę strony