Wiadomości

"Opiekowała się" dzieckiem, mając 3 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 09.08.2022

Jastrzębscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki. 43-latka, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, "opiekowała się" 5-letnim synem. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj około godziny 18.15 dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Jastrzębia-Zdroju. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Tam mundurowi zastali 43-latkę, która miała pod opieką 5-letniego syna. Od kobiety wyczuwalny był alkohol, miała również problemy z wymową i utrzymaniem równowagi. Jastrzębianka przyznała, że piła wcześniej alkohol, jednak nie widzi żadnych przeszkód w opiece nad dzieckiem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że nieodpowiedzialna matka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny zastępczej.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który dokładnie zbada, czy lekkomyślna matka swoim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo.

 

Alkohol negatywnie wpływa na organizm człowieka. Osoby pod jego wpływem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które zwłaszcza w tak młodym wieku, bardzo jej potrzebują. Należy o tym pamiętać z uwagi na bezpieczeństwo podopiecznych oraz z powodu możliwości poniesienia surowych konsekwencji, jeżeli dziecku coś się stanie w czasie, gdy rodzic będzie pod wpływem alkoholu.


 

Powrót na górę strony