Wiadomości

Za posiadanie narkotyków trafili do aresztu

Data publikacji 09.08.2022

Na wniosek śledczych i prokuratury, będziński sąd wydał postanowienie o 3-miesięcznym areszcie dla dwóch mieszkańców Będzina, zatrzymanych w związku przestępstwami narkotykowymi. Policjanci zabezpieczyli ponad 350 gramów marihuany oraz blisko 20 tysięcy złotych. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Będzińscy kryminalni kolejny raz uderzyli w narkotykowy biznes. Policjanci zatrzymują dilerów i przejmują nielegalne substancje odurzające, dzięki czemu nie trafiają one na ulice. Skuteczność swoich działań potwierdziło ich ostatnie zatrzymanie dwóch mieszkańców miasta. Będzińscy stróże prawa, wspierani przez dwóch przewodników z psami z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach oraz Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, podjęli swoje działania w okolicach ulicy Krasickiego. Mundurowi zauważyli podejrzane pojazdy, które były zaparkowane obok siebie, a w nich rozpoznali mężczyzn, którzy byli w ich zainteresowaniu. Policjanci przeszli do działania i skontrolowali mieszkańców Będzina. Znaleźli przy nich narkotyki, a po przeszukaniu mieszkań mężczyzn - większe ilości marihuany. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 350 gramów marihuany oraz blisko 20 tysięcy złotych. 29-latek jego o rok młodszy kompan usłyszeli zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora będziński sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla podejrzanych. Grozi im do 10 lat więzienia, sprawa jest rozwojowa.

 

Na biurku w workach znajdują się zabezpieczone narkotyki, nad nimi znajdują się numerki.

  • Nieumundurowany policjant z założoną opaską z napisem Policja trzyma zatrzymanego mężczyznę, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
  • Zatrzymane przez policjantów narkotyki, które znajdują się w woreczku strunowym.
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki, które znajdują się w worku, obok tester narkotykowy.

Film Film_z_doprowadzenia_mezczyzny.mp4

Pobierz plik Film_z_doprowadzenia_mezczyzny.mp4 (format mp4 - rozmiar 17.84 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu.mp3 (format mp3 - rozmiar 356.86 KB)

Powrót na górę strony