Wiadomości

Nowy taryfikator i jeszcze wyższy mandat dla pirata drogowego

Data publikacji 19.09.2022

Policjanci z Żor zatrzymali prawo jazdy 26-latkowi, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca miał na liczniku 115 km/h. Za złamanie obowiązujących przepisów otrzymał też mandat, który zgodnie z obowiązującym taryfikatorem wyniósł 2000 zł i 14 punktów karnych.

Dzisiaj przed godziną 6.00 na Alei Armii Krajowej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego żorskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda, który jechał zdecydowanie za szybko. 26-letni jastrzębianin miał na liczniku 115 km/h, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto policjanci nałożyli na niego mandat, który zgodnie z dopiero co wprowadzonym taryfikatorem, wyniósł 2000 złotych. Na konto kierowcy trafiło też 14 punktów karnych.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków! Pamiętajmy, iż na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony