Wiadomości

Dla takich chwil warto żyć!

Data publikacji 11.09.2023

Do jastrzębskiej komendy przyszedł Pan Janusz, który kilka miesięcy temu pilnie potrzebował pomocy lekarskiej. Z pomocą ruszyli mu wówczas będący poza służbą policjanci - młodszy aspirant Krzysztof Bączek oraz starszy sierżant Joanna Głodek. Uratowany przez stróżów prawa mężczyzna chciał osobiście podziękować i pogratulować kierownictwu jednostki tego, że ma w swoich szeregach takich policjantów.

Sytuacja miała miejsce 17 czerwca w Szczyrku, w okolicy Klimczoka. Policjanci spędzali wtedy swój wolny czas w górach. Starszy sierżant Joanna Głodek z Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego oraz młodszy aspirant Krzysztof Bączek z Wydziału Prewencji w trakcie spaceru zauważyli starszego mężczyznę, który na ich oczach zachwiał się i upadł, uderzając głową o ziemię. Gdy mundurowi podbiegli do niego okazało się, że mężczyzna nie tylko stracił przytomność, ale też ustały jego funkcje życiowe. Policjant natychmiast przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a policjantka szukała kogoś z przeszkoleniem medycznym. Poprosiła też o wezwanie pomocy, a sama pobiegła do pobliskiego punktu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do akcji przyłączyli się ratownicy GOPR, którzy użyli defibrylatora AED oraz naprzemiennie z policjantem prowadzili resuscytację.

Niebawem na miejsce dotarł lekarz. Nieprzytomny mężczyzna, o którego życie walczyli jastrzębscy policjanci i ratownicy GOPR odzyskał czynności życiowe, po czym został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Pan Janusz wyszedł bez szwanku z tej groźnej sytuacji. Chcąc docenić to, co zrobili dla niego policjanci, postanowił osobiście im za to podziękować. Podczas tego krótkiego spotkania byli obecni także przełożeni policjantów: Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju podinspektor Tomasz Hynek, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju młodszy inspektor Marek Sobiegraj oraz Naczelnicy Wydziałów Kryminalnego oraz Prewencji.

Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że mamy w swoich szeregach tak wykwalifikowanych policjantów.

Zdjęcie treści podziękowań.

Treść podziękowań:

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Jastrzębie-Zdrój ulica Śląska 12

Pan Komendant – podinsp. mgr Tomasz Hynek

Pan I Zastępca Komendanta – mł insp. mgr Marek Sobiegraj

 

Szanowni Państwo

W dniu 17 czerwca br. w czasie mojej górskiej wędrówki w rejonie Klimczoka w Szczyrku, doszło do groźnej dla mojego życia utraty przytomności, jak się później okazało, spowodowanej zawałem serca.

Natychmiastowa reakcja będących świadkami tego wydarzenia mł. asp. Krzysztofa Bączka i st. sierż. Joanny Głodek z Jastrzębia-Zdroju, ich profesjonalnie przeprowadzona akcja ratunkowa, spowodowała utrzymanie funkcji życiowych mojego organizmu, do czasu przybycia ratowników GOPR. Ich postawa przyczyniła się nie tylko do uratowania mojego życia, ale i zachowania zdrowia, bez jakichkolwiek skutków ubocznych zatrzymania krążenia w wyniku zawału serca.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że moje życie i zachowanie tak dobrego stanu zdrowia zawdzięczam wysokiej moralności, odwadze i człowieczeństwu, ale przede wszystkim bardzo dobremu wyszkoleniu Państwa Podkomendnych. W związku z powyższym proszę przyjąć wyrazy serdecznego podziękowania. Nie znajduję jednak słów na wyrażenie wdzięczności, za to „podarowanie mi drugiego życia”, dlatego proszę przyjąć moje, to nasze ludzkie, zwykłe: DZIĘKUJĘ!

Niech Wasz patron, św. Michał Archanioł towarzyszy Wam nieustannie w tej Waszej ciężkiej służbie zapewnienia bezpieczeństwa publicznego w naszej Ojczyźnie.

Łączę wyrazy wielkiego szacunku.

Powrót na górę strony